ДБР всупереч закону засекретило інформацію про кандидатів і конкурси на посади в Бюро

ДБР всупереч закону засекретило інформацію про кандидатів і конкурси на посади в Бюро
Читать на русском

Відповідно до Закону «Про ДБР», конкурси повинні бути відкриті, як і відомості про кандидатів

У ДБР закрили доступ до інформації про кандидатів на посади в Бюро. І це незважаючи на те, що відповідно до Закону «Про ДБР», конкурси повинні бути відкриті, як і відомості про кандидатів.

Про це APnews повідомляє з посиланням на повідомлення адвоката, колишнього радника директора ДБР Олега Шрама.

Так, 20 серпня в.о. директора Бюро Олександр Соколов наказом №434 затвердив перелік відомостей, які є службовою інформацією. Пунктом першим в цьому переліку зазначено, що такими відомостями є інформація про кандидатів на службу в Центральному апараті та Територіальних управліннях Бюро.

"Дивує непереборне бажання «керівництва» державного правоохоронного органу всупереч вимогам Закону приховати інформацію про кандидатів, конкурси, переможців", - прокоментував наказ Олег Шрам.

Важливо відзначити, що згідно із Законом «Про ДБР», конкурси повинні бути відкриті, а відомості про кандидатів, згідно Закону «Про інформацію» (ст. 21), «Про доступ до публічної інформації» (ст. 9), не можуть бути службовою інформацією .

Адвокат також зазначив, що до службової інформації цим наказом також віднесені відомості про хід та результати конкурсів на посади в ДБР.

Примітно, що таке рішення в ДБР прийняли після запиту адвоката Олега Шрама про всіх кандидатів на посади директорів теруправління ДБР і їх заступників. Відзначимо, що конкурси на ці посади йдуть в Бюро з 17 липня.

"10 серпня в порядку доступу до публічної інформації я звернувся в Бюро із запитом про всіх кандидатів на ці посади, але їх Бюро, нібито, не отримало. 18 серпня відправив повторні запити, які Бюро отримало 20 серпня. Але ось біда, 20 серпня в.о. директора Бюро Олександр Соколов вніс цю інформацію до переліку відомостей, які є "службовими", - розповів адвокат.

Раніше APnews писав, що в.о. директора ДБР Соколов має намір незаконно змінити керівництво теруправлінь.

Новини партнерів

Поліція розслідує умисне вбивство через вибух у військовому гуртожитку
Нардеп Радуцький заявив, що друга хвиля COVID-19 в Україні вже почалася