ДБР раптово кваліфікувало справу про поліцейських, які викрали людину по "м'якій" статті - адвокат

ДБР раптово кваліфікувало справу про поліцейських, які викрали людину по "м'якій" статті - адвокат
Читать на русском

Олег Шрам зазначив, що дії поліцейських повинні були кваліфікувати за іншою статтею, яка передбачає більш жорстке покарання

Співробітники Державного бюро розслідувань кваліфікували справу поліцейських, які викрали людину і вимагали у нього грошей, по м'якшій статті, ніж повинні були. Про це повідомляє APnews з посиланням на екс-радника голови ДБР і адвоката Олега Шрама.

Так, 23 листопада слідчі повідомили трьом поліцейським одного з районних управлінь поліції ГУ Нацполіції в Києві про підозру за частиною 2 статті 146 КК України.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що працівники поліції, не маючи законних підстав, затримали громадянина, який займався продажем автомобіля, і протиправно утримували його, вимагаючи надати грошові кошти в сумі 10 000 доларів США за не притягнення до кримінальної відповідальності за нібито спробу продажу викраденого автомобіля. потерпілого відпустили тільки після отримання частини коштів в сумі 2000 євро", - йдеться в повідомленні на офіційному сайті Бюро.

При цьому адвокат зазначив, що в мережі з'явилася інформація та обурені коментарі про те, що затриманим поліцейським обрали невиправдано м'яку і несправедливу запобіжний захід - особисте зобов'язання.

"Дійсно, злочин, передбачений ч. 2 ст. 146 КК, це не тяжкий злочин, що передбачає максимальне покарання 5 років позбавлення волі, а відповідно до вимог ч. 2 ст. 187 КПК тримання під вартою з такою кваліфікацією може бути застосоване до раніше не судимої особи тільки у разі, якщо прокурором буде доведено, що, перебуваючи на волі, ця особа ховалася від органу досудового розслідування або суду, перешкоджала кримінального провадження або йому повідомлено про підозру у вчиненні іншого злочину. Отже, до рішення суду, враховуючи кваліфікацію злочину, питань бути не може", - зазначив Шрам.

Крім того, він вказав, що виникли питання до ДБР через кваліфікації справи.

"Чому дії поліцейських кваліфіковані саме за ч. 2 ст. 146 КК? Так, виходячи з офіційного повідомлення Бюро дії поліцейських можна кваліфікувати за ч. 3 ст. 371 КК - свідоме незаконне затримання, вчинене з корисливих мотивів. Крім того, в повідомленні ДБР йдеться про вимагання співробітниками неправомірної вигоди за непритягнення до кримінальної відповідальності - ст. 368 ч. 3 КК. Також можна вести мову і про перевищення влади співробітниками правоохоронного органу - ст. 365 ч. 3 КК. за такі тяжкі злочини встановлено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років (до 8 років за ст. 365 ч. 3 КК), що допускає можливість обрання які раніше не судимим поліцейським запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою, а з огляду на, що злочин пов'язаний із застосуванням насильства, давало б право суду не встановлювати розмір застави", - пояснив адвокат.

За його словами, неправильно визначити кваліфікацію справи можна було б, якби не було матеріалів кримінального провадження.

"Але ДБР такими матеріалами володіє та у своєму офіційному повідомленні вказало саме про ці тяжкі злочини, скоєних спеціальними суб'єктами", - підсумував Шрам.

Новини партнерів

Голова МОЗ пояснив, в якому випадку в Україні введуть локдаун
У київській академії знайшли схованку з арсеналом зброї та вибухівкою