ДБР проводить обшуки в одеській мерії через закупівлю на 13 млн грн підручників, які є у вільному доступі

ДБР проводить обшуки в одеській мерії через закупівлю на 13 млн грн підручників, які є у вільному доступі
Читать на русском

Посадовці залучали до участі в проведенні тендерів заздалегідь узгоджених учасників.

Державне бюро розслідувань проводить обшуки в Одеській міській раді через закупівлю онлайн-підручників на 13 мільйонів гривень, які були у вільному доступі.

Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу ДБР.

У повідомленні йдеться, що наразі проводяться 16 обшуків за місцем роботи та проживання чиновників в рамках розслідування кримінальної справи за фактом закупівлі онлайн-підручників, які були у вільному доступі.

Зазначається, що провадження відкрито за фактом зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України).

"За попередньою інформацією, 18 червня 2018 посадові особі Департаменту економічного розвитку Одеської міської ради на підставі недостовірних даних оголосили та провели тендер на закупівлю онлайн-підручників. За його результатами з приватним підприємством було укладено договір і проведена оплата послуг з доступу до підручників на суму 13 млн гривень", - зазначили у прес-службі Бюро.

Підприємство, яке перемогло у тендері, надало доступ до ресурсу з підручниками, які перебували у вільному доступі на сайті Міністерства освіти.

Також у ДБР зазначили, що у 2019 році чиновники знову заявили про необхідність фінансування цієї програми та внесли її в Міську цільову програму підтримки інвестиційної діяльності.

Слідством встановлено, що посадовці залучали до участі в проведенні тендерів заздалегідь узгоджених учасників, що забезпечують завищення вартості послуг. Потім бюджетні кошти привласнювалися через різні схеми.

Як повідомляв APnews, адвокат пояснив, чому створення управлінь ДБР в Криму, Києві і областях не спрацює.

Новини партнерів

"Продавати собак" тепер буде Мамро: що відомо про нового гендиректора СЕТАМ
Таємниця танкера Delfi. Чому на одеському пляжі вже півроку вбиває екологію розбите судно і хто в цьому винен