ДБР неефективно працює, як і НАБУ та вся антикорупційна інфраструктура - Качура

ДБР неефективно працює, як і НАБУ та вся антикорупційна інфраструктура - Качура
Ексклюзив
Читать на русском

Олександр Качура нагадав, що КСУ повинен прийняти рішення про конституційність створення ДБР та призначення Ірини Венедиктової

Державне бюро розслідування зараз неефективно працює, як і вся антикорупційна інфраструктура, в тому числі й Національне антикорупційне бюро України. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву народного обранця від "Слуги народу" Олександра Качури в ефірі "Першого подкасту" з Василем Апасовим.

При цьому він нагадав, що створення НАБУ неконституційно.

"ДБР - хороший орган замислювався, але зараз точно так само неефективно працює, як і НАБУ та вся антикорупційна інфраструктура. Зараз постане питання про те, наскільки конституційно було створення цих органів. За НАБУ вже є відповідь від Конституційного суду. Коли ми голосували про створення бюро фінансових розслідувань, то все аплодували. А ви пам'ятаєте, з яким ентузіазмом створювався Вищий антикорупційний суд, ДБР? Говорили, що з цього дня корупція закінчиться, а депутати з трибуни говорили, що закінчиться тиск на бізнес. Тут треба підходи міняти. Посилення відповідальності - криміналізація - всіх службових злочинів, з конфіскацією всього майна. Тільки тоді це зупинить чиновників правоохоронних органів від здійснення злочинів", - розповів Качура.

За його словами, поки що по ДБР немає рішення Конституційного суду, в тому числі й по призначенню президентом Володимиром Зеленським на пост директора Бюро Ірини Венедиктової.

"Ми хотіли врегулювати реалії з тим, що прописано в Конституції. Ми подавали законопроект, в якому було прописано, що президент за рішенням конкурсної комісії призначає кандидатів. Конституційний суд не схвалив ці зміни в Конституції, тому зараз виникає питання про конституційність створення органів. Тоді механізму іншого не було. Президент скористався можливістю чинним законом. Він повинен діяти на підставі закону", - підсумував нардеп.

Як раніше повідомляв APnews, Конституційний Суд відкрив провадження за конституційним поданням народних депутатів щодо конституційності положень Закону "Про державний бюро розслідувань".

Нардеп заявив, що в Україні можуть відбутися дострокові вибори в парламент, та назвав умову
Київ в "помаранчевій зоні". В КМДА розповіли, як будуть працювати школи

Новини партнерів