Данія відправила Україні 509 400 доз вакцини від COVID-19

Данія відправила Україні 509 400 доз вакцини від COVID-19
Читать на русском

Надані урядом Данії дози вакцини планують використовувати для вакцинації тих, хто вже отримав першу дозу, а також для проведення щеплень в пунктах вакцинації.

Данія за допомогою глобального механізму COVAX передала Україні 509 400 доз вакцини AstraZeneca. Вони вже прибули до країни.

Про це APnews повідомляє з посиланням на пресслужбу ЮНІСЕФ.

"Ця поставка є безпосередньою допомогою Україні від уряду Данії в рамках реалізації мети передати різним країнам 3 мільйони доз вакцин проти COVID-19 до кінця 2021 року", - заявили в організації.

У свою чергу міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко заявив, що ті дози вакцини, які надала Данія, підуть на вакцинацію тих, хто вже отримав першу дозу, а також для проведення щеплень в пунктах вакцинації.

Він подякував уряду Данії за допомогу і закликав українців робити щеплення від коронавірусної інфекції.

"Ми вдячні уряду Данії за безпосередню допомогу в постачанні вакцини та співпрацю. Я закликаю українців, які ще не вакциновані, не зволікати та відвідати найближчий центр масової вакцинації, щоб захистити своє здоров'я", - сказав Віктор Ляшко.

Відзначимо, Литва передала нашій країні 131 тисячу доз вакцини AstraZeneca від COVID-19. А уряд Естонії відправив Україні 52 800 доз вакцини від коронавірусу AstraZeneca. У планах Естонії передати нашій країні 200 тисяч доз препарату.

Також додамо, вакцина AstraZeneca (Covishield) — це векторна вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською біофармацевтичною компанією AstraZeneca. Вакцини AstraZeneca виготовляють в Європейському Союзі, Великобританії, Республіці Корея. Вакцина, яка вироблена за ліцензією в Індії, має назву Covishield.

У вакцині використовується безпечний для людини вірус, який переносить елементи вірусу SARS-CoV-2. Так вакцина змушує організм виробити імунітет, водночас не даючи хворобі розвиватися.

Раніше APnews повідомляв, Ляшко анонсував мінімум 4,5 млн щеплень від COVID-19 в Україні до кінця літа.

Новини партнерів

Будівлю Кабміну оточили через чоловіка з гранатою, на місці спецназ. Фото
Чоловік з гранатою захопив будівлю Кабміну і сказав, що "живим не вийде"