Данилюк може оскаржити у суді недопуск до конкурсу на директора БЕБ через "дружбу" з Миловановим - адвокат

Данилюк може оскаржити у суді недопуск до конкурсу на директора БЕБ через "дружбу" з Миловановим - адвокат
Читать на русском

Адвокат підкреслив, що існує конфлікт інтересів у прийнятті відповідного рішення комісією.

Рішення про недопуск до конкурсу екс-міністра фінансів Олександра Данилюка як кандидата на посаду директора Бюро економічної безпеки є абсолютно правильним.

Відповідну оцінку дав адвокат і екс-радник директора ДБР Олег Шрам, передає APnews.

Нагадаємо, що причиною недопуску Данилюка до конкурсу стала "непрофільна освіта" екс-міністра фінансів, який подав три дипломи, один із яких – іноземний.

Так, Шрам, керуючись ЗУ "Про БЕБ", пояснив, що директор Бюро повинен мати вищу юридичну та/або економічну освіту за ступенем не нижче спеціаліста (магістра). За словами адвоката, Данилюк зміг би обійняти посаду міністра, але не зміг би стати директором Бюро.

"З засідання комісії випливає, що Данилюк подав два дипломи, один з яких про вищу освіту, отриману в Україні, але не юридичну і не економічну. Другий - іноземний диплом, що не легалізований в Україні в установленому порядку.

Отже, конкурсна комісія не могла його допустити до участі в конкурсі.

Далі. Згідно Закону "Про Кабінет Міністрів України" (Ч. 1 ст. 7) - член Кабміну повинен мати вищу освіту. Крапка.

Таким чином, Данилюк, маючи вищу освіту, міг бути призначеним на посаду міністра, але не може бути директором БЕБ, оскільки не має вищої саме юридичної та/або економічної освіти", - резюмував юрист.

Також Олег Шрам прокоментував наявність іноземного диплома з Університету Індіани у Данилюка і заявив, що цей документ повинен бути легалізований у встановленому порядку, відповідно до вимог українського законодавства.

"І це обов'язок громадянина, а не держави, конкурсної комісії. Необхідність дотримання кандидатом на посаду керівника правоохоронного органу українського законодавства не повинна навіть обговорюватися", – наголосив юрист.

"Данилюк в разі перемоги на посаду директора БЕБ НЕ пройшов би навіть спецперевірку і, як наслідок, не міг бути призначеним на посаду.

Таким чином, рішення комісії щодо його недопуску абсолютно правильне", - підсумував Шрам.

При цьому, адвокат підкреслив, що існує конфлікт інтересів у прийнятті відповідного рішення, адже позаштатний радник глави ОП Тимофій Милованов, який є главою конкурсної комісії, - перебуває у дружніх стосунках із Данилюком. А це означає, що екс-міністр фінансів зможе оскаржити рішення комісії, за яке голосував, зокрема, і Милованов, у судовому порядку.

"Він (ред. – Милованов) повинен був заявити до голосування про наявність потенційного конфлікту інтересів та не брати участі в голосуванні по кандидату Данилюку.

З огляду на, що за недопуск Данилюка проголосував і Милованов, тим самим глава комісії сьогодні сам створив привід для обґрунтованого оскарження Данилюком цього рішення в суді", - заявив адвокат Олег Шрам.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, рішення про недопуск до конкурсу 11-ти кандидатів, серед яких і Олександр Данилюк, було ухвалено на засідання конкурсної комісії 29 липня. Його не допустили до конкурсу на директора БЕБ через "неправильну" освіту.

Новини партнерів

Щорічно понад 36000 батьків погано виховують своїх дітей - поліція
Після «мовного скандалу» телеканал Україна викреслив Green Grey з фільму до Дня Незалежності