COVID-захворюваність у світі вийшла на плато, а "нерівна вакцинація" сприяє поширенню вірусу - ВООЗ

COVID-захворюваність у світі вийшла на плато, а "нерівна вакцинація" сприяє поширенню вірусу - ВООЗ
Читать на русском

Як наголосив глава ВООЗ, ослаблення санітарних заходів і "нерівна вакцинація" сприяють поширенню інфекції у світі.

Смертність і захворюваність від коронавірусу у світі вийшли на плато на "неприйнятно високому рівні".

Про це заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус на брифінгу, передає APnews.

Він констатував, що за минулий тиждень захворіли понад 5,4 млн осіб, а кількість жертв склала 90 тисяч осіб.

"На глобальному рівні ми зараз бачимо вихід на плато за кількістю випадків захворювання на COVID-19 і кількістю смертей, - зазначив він. - Однак це неприйнятно високе плато: на минулому тижні надійшли повідомлення про більш ніж 5,4 млн випадків захворювання і майже 90 тис. померлих", - наголосив Гебреєсус.

За його словами, зниження захворюваності і смертності спостерігається зараз у Європі та регіоні Північної і Південної Америки. Їх пандемія раніше зачепила особливо сильно.

Водночас, було зафіксовано швидке зростання числа тих, хто заразився і помер, зокрема, у регіоні Південно-Східної Азії, до якого ВООЗ відносить також Індію.

Він зазначив, що "у кожному регіоні є країни з тенденцією до збільшення" захворюваності та смертності.

Як наголосив глава ВООЗ, ослаблення санітарних заходів і "нерівна вакцинація" сприяють поширенню інфекції у світі, а відсутність рівного доступу до вакцин - "один із найбільших ризиків".

"На країни з високими і середніми доходами припадає 53% населення планети, проте вони отримали 83% вакцини", - зазначив гендиректор ВООЗ.

Також Гебреєсус закликав лідерів країн "використовувати всі інструменти, які є в їхньому розпорядженні, для зниження передачі COVID-19". Також це стосується тих держав, де на сьогодні захворюваність і смертність знижуються.

Як заявив глава ВООЗ, на сьогодні треба посилити можливості для запобігання поширенню коронавірусу. Це необхідно для того, щоб підготуватися до поширення нових штамів, проти яких вакцини поки що безсилі.

Як повідомляв APnews, Україна потрапила до ТОП-5 країн Європи за поширенням коронавірусу.

Новини партнерів

Байден після хакерської атаки на трубопровід США заявив, що зустрінеться з Путіним
В Ірані вбили 20-річного хлопця після зізнання у приналежності до ЛГБТ: підозрюють його братів