COVID-хворі будуть робити два ПЛР-тести: у МОЗ назвали три категорії пацієнтів

COVID-хворі будуть робити два ПЛР-тести: у МОЗ назвали три категорії пацієнтів
Читать на русском

Ще одне ПЛР-дослідження робитимуть, щоб підтвердити або спростувати наявність "Дельта"-штаму.

У МОЗ заявили, що деякі пацієнти, хворі на коронавірус, здаватимуть два ПЛР-тести для виявлення у них нового штаму "Омікрон".

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю "Укрінформу", передає APnews.

Так, біологічні зразки будуть відбиратися у хворих з атиповим перебігом коронавірусу - безсимптомні і надважкі випадки. Третя група тих, хто буде робити два ПЛР-тести – люди, які повернулися з-за кордону.

"Для того щоб більш фокусно і швидше приймати рішення саме по циркуляції "Омікрона" в Україні, ми вирішили трохи змінити підходи до лабораторної діагностики. Незабаром на рівень регіонів будуть поставлені спеціальні ПЛР тест-системи для визначення штаму "Дельта", - зазначив санлікар.

За його словами, для вищевказаних категорій громадян спочатку буде проводитися звичайне ПЛР-тестування, щоб підтвердити діагноз. Потім проводитимуть ще одне дослідження, щоб підтвердити або спростувати наявність "Дельта"-штаму.

"Якщо буде підтверджена "Дельта", то зразок не буде посилатися далі на секвенування, щоб ми не витрачали ані реагенти, ані час. Якщо "Дельта" не підтверджена, то такий зразок направляється на повне секвенування. Тобто, ми будемо виходити методом виключення і за рахунок цього будемо більш оперативно отримувати інформацію про циркуляцію штаму", - роз'яснив Ігор Кузін.

Також заступник голови МОЗ додав, що обидва ПЛР-тести громадянам робитимуть за один раз.

Як повідомляв APnews, Кузін розповів, кому слід побоюватися нового штаму "Омікрон".

Новини партнерів

У Чернівецькій області через спалах інфекційної хвороби закрили школу: близько 30 учнів заразилися
Кабмін дозволив ФОПам, які працюють у селах, не використовувати касові апарати