COVID-апокаліпсис в Індії: лікарні і кладовища переповнені, люди купують ліки на "чорному ринку"

COVID-апокаліпсис в Індії: лікарні і кладовища переповнені, люди купують ліки на "чорному ринку"
Читать на русском

У багатьох індійських містах не вистачає місця для поховань.

В Індії через дефіцит ліків від коронавірусу людям доводиться їх купувати на "чорному ринку".

Про це APnews повідомляє з посиланням на Associated Press.

Громадянам Індії доводиться купувати йти на відчайдушні кроки і купувати неперевірені ліки, щоб врятувати своїх близьких, хворих на коронавірус.

Як пише видання, смерть від коронавірусу в Індії стала настільки всюдисуща, що у багатьох містах не вистачає місця для поховань, а вночі палають похоронні багаття.

У Лікарнях і аптеках відсутні медикаменти, які допомагають лікувати госпіталізованих з коронавірусом – такі як ремдесівір та стероїди. Не вистачає ні ліжок з киснем, ні звичайних ліжко-місць.

"У четвер вранці в Нью-Делі, місті з населенням 29 мільйонів чоловік, було всього 14 безкоштовних ліжок для інтенсивної терапії", - пише видання.

Наголошується, що Індія, яка є провідним виробником ліків у світі, має вкрай слабке регулювання ліків. Так було і до пандемії.

Видання наводить як приклад один з випадків, коли в приватній лікарні від коронавірусу лікували 68-річного чоловіка. Для лікування йому був необхідний противірусний препарат ремдесівір і ліки, що пригнічують імунні реакції людини тоцилізумаб. У лікарні і в аптеках цих ліків не було і син пацієнта звернувся до дилера, який пообіцяв ліки, взявши аванс майже в 1000 доларів. В результаті торговець ліками так і не з'явився, а чоловік помер.

Крім того, зазначається, що є багато випадків, коли самі лікарі через нестачу медикаментів призначають препарати, не схвалені ВООЗ. Так, Індія дозволяє пацієнтам з легким ступенем тяжкості призначати гідроксихлорохін або івермектин, ліки, що використовуються при деяких тропічних захворюваннях.

"Існує мало доказів того, що вони працюють проти COVID-19, і ВООЗ настійно рекомендує не використовувати гідроксихлорохін для лікування COVID-19 будь-якого ступеня тяжкості і не використовувати івермектин, за винятком досліджень", - пише видання.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, в Індії померлих від Covid громадян спалюють на вулицях.

Новини партнерів

Україна закриває в'їзд для іноземців з Індії з 2 травня: хто зможе перетнути кордон
Степанов про свою відставку: Я рік борюся з COVID, а вони рік борються зі мною