Covid-19 VS інсульти і туберкульоз. Від чого насправді помирають українці - інфографіка

Covid-19 VS інсульти і туберкульоз. Від чого насправді помирають українці - інфографіка
Ексклюзив
Читать на русском

Коронавірус стоїть далеко не на першому місці в рейтингу хвороб, через які помирають люди в Україні

Ось уже який місяць день у день всі країни звітують коронавірусною статистикою. COVID-19 - хвороба, яка налякала всіх і розповсюдилась до масштабів пандемії. Через неї ввели карантин, через неї гинуть люди. Але чи є це головною причиною смертності в нашій країні?

Редакція APnews звернулася за офіційними даними до Держстату та знайшла відповідь на один з найбільш частих запитань. З'ясувалося, що коронавірус стоїть далеко не на першому місці в рейтингу хвороб і причин, за якими вмирали люди в Україні.

Так, згідно з даними з січня по травень 2020 року, найбільше людей померло в Україні від ішемії - 113603 осіб. Друга поширена причина смерті - це інсульт, від нього померли 32 128 людей. На третьому місці злоякісні новоутворення (31 930 смертей).

Відзначимо, що за тими ж даними в цей період в Україні було зафіксовано лише 648 смерті від коронавірусу. Зараз же - 1673 особи померли від COVID-19, що все одно буде меншою за кількість смертей від того ж інсульту станом на травень. Та й в таблиці коронавірус стоїть на 13 місці, обігнавши тільки смертність через порушення психіки і при пологах, вагітності та післяпологового періоду.

Відзначимо й те, що від грипу і пневмонії, туберкульозу, СНІДу, діабету і навіть алкогольних хвороб в Україні в 2020 померли набагато більше людей, ніж від COVID-19. Не кажучи вже про зовнішні фактори смертності - аварії, пожежі, самогубства і вбивства.

Раніше APnews писав, що, за тими ж даними Держстату, в Україні з початку 2020 року в ДТП загинули вдвічі менше людей, ніж від самогубств.

Covid-19 VS інсульти і туберкульоз. Від чого насправді помирають українці - інфографіка
Читайте також:

Новини партнерів

В Україні одиноким пенсіонерам старше 80 років виплатять надбавку
Дружина російського репера Енді Картрайта розчленувала його та розіпхала тіло по пакетам