COVID-19 стає агресивним. Інфекціоніст пояснила, чому число тяжкохворих українців постійно росте

COVID-19 стає агресивним. Інфекціоніст пояснила, чому число тяжкохворих українців постійно росте
Ексклюзив
Читать на русском

Лікар-інфекціоніст розповіла про дві причини.

Останні кілька тижнів в Україні щоденно активно зростає кількість хворих на коронавірус. Причиною є два фактори – збільшення кількості тестувань та трансформація SARS-CoV-2.

Про це розповіла лікар-інфекціоніст консультативно-діагностичного центру Подільського району міста Києва Тетяна Логінова в коментарі редакції APnews.

"Це пов'язано з тим, що ми зараз більше тестуємо людей на наявність коронавірусу, і в результаті виявляємо дуже багато хворих людей.

Ті, хто нехтували правилами безпеки, продовжував працювати…так само, як і при інших хворобах – якщо людина не дотримується ліжкового режиму, ізоляції, із легкої форми хвороба переходить у важку.

Зараз поширення вірусу настільки велике, що серед загальної маси доля важких хворих суттєво збільшилася, порівняно з весною. Навесні були одиниці. Якщо ви відчуваєте, що захворіли, потрібно залишатися вдома, тому що не одразу все починається з важкого стану. Будь-яка гарячка, 37 - 37,5 градусів – необхідно залишатися на самоізоляції і зв'язуватися із сімейним лікарем", - підкреслила лікар-інфекціоніст.

Логінова також пояснила, що вірус, коли проходить через інші організми може набувати інших властивостей.

"Щодо "агресивності". Дійсно, є така думка у вірусологів, що коли вірус проходить через інші організми, він може, з одного боку набирати агресивні властивості. Так буває з декількома умовно патогенними мікробами. Можливо, це відбувається і з коронавірусом.

З іншого боку, є думка вчених, що пройде певна кількість часу і агресивні властивості вірусу можуть послабитись", - зазначила Логінова.

На запитання, як саме мутація коронавірусу впливає на його властивості, інфекціоніст відповіла:

"Що поганого в мутації вірусу? Наприклад, грип. Це дуже мінливий вірус, він змінює свої антигени. Коронавірус містить РНК (рибонуклеїнова кислота), тож він також здатний змінювати свої штами. Вірус буде змінювати свої "шипи", якими він вкритий. В цих "шипах" є певні білки і якщо вони зміняться, то вакцина, яку зараз активно створюють, може бути неефективною до вже зміненого штаму вірусу".

Як повідомляв APnews, лікар розповіла, як змусити імунну систему працювати ефективніше.

Кафе, ТРЦ та спортзали: що буде заборонено на вихідних в Україні
Карантин вихідного дня - неправильна і неадекватна міра - екс-глава МОЗ

Новини партнерів