COVID-19 не відпочиває: інфекціоніст пояснив, що потрібно Україні замість карантину вихідного дня

COVID-19 не відпочиває: інфекціоніст пояснив, що потрібно Україні замість карантину вихідного дня
Ексклюзив
Читать на русском

Інфекціоніст Андрій Александрін переконаний, що у карантині вихідного дня немає сенсу.

Замість того, щоб обмежувати пересування людей у вихідні дні, владі необхідно системно мінімізувати ризики поширення коронавірусу серед населення – впроваджувати правила і належним чином, за підтримки МВС, слідкувати за їх дотриманням.

Про це в коментарі редакції APnews заявив голова Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін. Таким чином лікар прокоментував анонсоване главою МОЗ введення карантину вихідного дня.

Інфекціоніст підкреслив, що відповідний спосіб "переривання ланцюгу захворюваності" на практиці виявиться недостатньо дієвим, тому що інші п'ять днів на тиждень українці, так чи інакше, контактують один з одним.

"Я вважаю, що це не дуже ефективний метод, тому що який сенс, якщо в будні дні люди все одно активно спілкуються? Вірус же не відпочиває, він не має ні сезонності, ні вихідних.

Мені здається, було б ефективніше впроваджувати ті вимоги, які необхідні для громадського транспорту, поведінку суспільства в закритих приміщеннях, де масові скупчення людей. Потрібно "бити точково". Навіщо впроваджувати карантин вихідного дня, якщо люди можуть побути на свіжому повітрі, їм потрібно робити покупки в магазинах.

Тут потрібно посилювати вимоги до підприємств, магазинів або місць громадського збору людей", - наголосив Александрін.

За словами лікаря, за весь час карантину українській владі не вдалось системно боротися із масовим інфікуванням громадян.

"У нас на сьогоднішній день, зі зрозумілих причин, дуже високий ріст захворюваності, ми займаємо лідируючу позицію в Європі за поширенням ковіду. Ми не бачимо, щоб наша держава за 8 місяців якось системно впливало на мінімізацію поширення хвороби.

Так, у нас значно покращилося тестування, так, у нас підтверджують ковід, але ніхто не працює з контактними людьми. У нас ніхто не відпрацьовує соціально-критичні об'єкти. Поліція не стежить за тим, щоб люди в громадських місцях правильно носили маски. Більш того, вони своєю ж поведінкою подають поганий приклад. Карантин вихідного дня - це замилювання очей", - заявив у підсумку голова Національної експертної групи з інфекційного контролю.

APnews повідомляв, чи зможе карантин вихідного дня перервати ланцюг зараження COVID-19.

Новини партнерів

Кількість постраждалих у моторошній ДТП під Херсоном зросла вдвічі
Смертельна різанина в Кривому Розі: нападник зайшов з ножем в школу та просив його "здати" поліції