COVID-19 може жити на екрані телефону або грошах до 28 днів - дослідження

COVID-19 може жити на екрані телефону або грошах до 28 днів - дослідження
Читать на русском

Вчені створили спеціальні умови для коронавірусу, щоб провести дослідження

Коронавірус може жити на твердих поверхнях, як екран гаджетів або гроші, 28 днів. Про це повідомляє APnews з посиланням на дослідження вчених національного наукового агентства Австралії CSIRO.

За даними дослідників, коронавірус живе на твердих поверхнях та залишається заразним до 28 днів. Водночас вчені працювали в лабораторії й для дослідів використовували скло, нержавіючу сталь, полімерні та паперові банкноти й бавовняну тканину. При цьому для вірусу встановили температурний режим - 20 градусів за Цельсієм. В таких умовах коронавірус жив 28 днів, а вірус грипу - 17.

Крім того, дослідження проходило в темряві, тому що ультрафіолет вбиває COVID-19.

У свою чергу, професор Рон Еклс, екс-директор Центру застуди при Кардіфського університету розкритикував дослідження, тому що люди заражають один одного через мокротиння, які виділяються при кашлі та чханні, а австралійські вчені цього не враховували.

"Мокротиння - вороже середовище для вірусів, тому що вона містить багато білих клітин, які виробляють ферменти для знищення вірусів, а також можуть містити антитіла та інші хімічні речовини для нейтралізації вірусів", - пояснив Еклс.

Також професор медицини Каліфорнійського університету Моніка Ганді заявила, що COVID-19 не передається через поверхні.

"Зараз ми знаємо, що причина поширення - не в дотиках до поверхні та не в наших очах. Це відбувається через близькість з кимось, хто розносить вірус з рота та носа", - підсумувала професор.

Як раніше повідомляв APnews, голландські вчені назвали місце, де найімовірніше заразиться COVID-19 і яким більшість городян користуються щодня

Новини партнерів

Світоліна зберегла місце в ТОП-5, а Костюк встановила особистий рекорд: як змінилися місця українок в рейтингу WTA
У Росії в закритій труні "похоронили" живого пенсіонера з коронавірусом