"Чорне золото більше не блищить". Ціни на бензин в Україні можуть обвалитися на 20-25%

"Чорне золото більше не блищить". Ціни на бензин в Україні можуть обвалитися на 20-25%
Ексклюзив
Читать на русском

Вже в травні українці повинні побачити зниження ціни на бензин

Ринок нафти в понеділок, 20 квітня, здивував небувалими цінами. Так, згідно з даними лондонської біржі ICE, травневі ф'ючерси північноамериканської нафти WTI впали нижче одного долара за барель, а в якийсь момент і зовсім показали негативну вартість. При цьому ф'ючерси WTI з поставкою в червні, липні та серпні торгувалися на рівні 20-30 доларів за барель, а з поставкою у вересні - грудні - по 30-35 доларів за барель.

Крім того, станом на вівторок, 21 квітня, нафта марки Brent впала майже на 25% - до мінімуму лютого 2002 року. При цьому ціна ф'ючерсу з постачанням в червні 2020 року впав на шість доларів - і склала нижче 19 доларів за барель. Варто зазначити, що у квітні минулого року нафта марки Brent коштувала від 69 до 75 доларів за барель.

Енергетичний експерт Сергій Дяченко в ексклюзивному коментарі APnews пояснив, як ситуація на світовому ринку нафти вплине на Україну.

За його словами, тренд на зниження вартості вже зберігається не один тиждень, тому в Україні ціна на нафтопродукти також повинна знизитися.

"Тренд на зниження нафти вже досить давно. Якщо зараз не почне знижуватися ціна у нас, то це буде предметом розгляду для Антимонопольного комітету. Це все вже відбувається понад місяць. Домовленість ОПЕК + про скорочення видобутку не вплинула, а це говорить про те, що даний тренд досить-таки стійкий. Ціна на нафтопродукти повинна знижуватися й у мене є інформація, що так і буде, інакше це вже монопольна змова", - зазначив експерт.

При цьому він вважає подібна ситуація може вже з російською нафтою.

"Видобуток не зупиниш і ситуація така, що добувають такі обсяги нафти, що вона просто не потрібна, її не беруть. Дана ситуація може виникнути не тільки з американської нафтою. Це пов'язано з особливістю технологічного видобутку, коли простіше доплатити, ніж консервувати свердловину, тим більше що ситуація може дуже швидко зміниться. Консервувати свердловину дуже дорого, а потім її ще й розконсервувати. Ціна на нафту повинна була бути десь в районі 30-35 доларів за барель, а ОПЕК тримає приблизно між 50-60 доларів за барель, а були періоди між 60 і 70 коштом скорочення видобутку. Якщо ціну на нафту відпустити, то відімруть дорогі постачальники як Росія, Індонезія, а дешева російська нафта вже закінчується. При цьому Саудівська Аравія намагається потіснити РФ на ринку нафти", - пояснив Дяченко.

Водночас, він вважає, що системного обвалу на ринку нафти поки що годі й чекати, але Україна відчує результат коливань вже в травні.

"Якщо в нинішній ситуації в Україні ціни не впадуть на 20-25%, то Антимонопольний комітет повинен буде цим зайнятися. Зниження ціни має відбутися вже в травні, якщо працюють ринкові закони", - підсумував експерт.

Варто відзначити, що паливний ринок України вже відреагував на коливання ціни нафти. Так, великі мережі АЗС знизили ціну на бензин і дизельне паливо в середньому на 50 коп/л.

Згідно з даними "Консалтингової групи" А-95", найбільше знизила ціни UPG - на 60 коп/л - до 21,60 грн/л за бензин А-92 і 22,90 грн/л за А-95. Водночас, мережа Glusco знизила вартість на 50 коп/л - до 22,95 грн/л за бензин А-92 і дизпаливо, і до 23,95 грн/л за А-95, а мережа Chipo - на 30 коп/л.

З огляду на прогноз Дяченко, вже в травні українці повинні побачити зниження ціни на бензин на п'ять - шість гривень. Таким чином, вартість бензину може впасти нижче 20 гривень за літр.

Новини партнерів

В Україні роблять найменше тестів на коронавірус в Європі
У світі коронавірусом заразились понад 2,5 мільйони осіб