Членство України в НАТО навряд чи буде схвалено у найближчі 10 років – АР

Членство України в НАТО навряд чи буде схвалено у найближчі 10 років – АР
Читать на русском

Водночас США і НАТО відкидають вимоги президента РФ Володимира Путіна, щоб вони назавжди відмовилися від членства України в західному військовому альянсі.

Державний департамент США, говорячи про терміни вступу України до НАТО, дотримується думки, що цього не станеться протягом найближчого десятиліття.

Про це пише американське видання Associated Press з посиланням на власні анонімні джерела. Повідомляє APnews.

Так у статті йдеться про те, що членство країни в НАТО навряд чи буде схвалено найближчі 10 років.

"Високопосадовці Держдепартаменту заявили Україні, що членство в НАТО навряд чи буде схвалено найближче десятиліття", - наводить агентство слова чиновника, знайомого з цими приватними переговорами.

При цьому наголошується, що США та НАТО відкидають вимоги президента Росії Володимира Путіна про те, щоб вони назавжди відмовилися від членства України в західному військовому альянсі.

"Альянс обіцяв членство, але відмовився встановити терміни. Навіть до нинішньої кризи Україні було далеко до приєднання. Проте з 2014 року, коли Росія вторглася та анексувала Крим, а потім підтримала озброєних сепаратистів у східному регіоні Донбасу України, Сполучені Штати та інші члени НАТО допомагають Україні у зміцненні її оборони", - йдеться у статті.

Також повідомляється, радник із національної безпеки Джейк Салліван на брифінгу в Білому домі після розмови Байдена з Путіним підкреслив, що "зовсім недавно Україна отримала оборонну допомогу, і це буде продовжуватися".

Раніше APnews повідомляв, принцип колективної оборони НАТО не поширюється на Україну, тому США не планують розміщувати американських військових на території нашої держави.

Новини партнерів

У Харкові до квартири прибудували супермаркет та назвали це реконструкцією
В Україні виявляють лише 40% хворих на COVID-19 - Ляшко