Членам кадрових комісій прокуратури по "квотам" іноземних урядів загрожує кримінальна відповідальність

Членам кадрових комісій прокуратури по "квотам" іноземних урядів загрожує кримінальна відповідальність
Читать на русском

Члени громадської організації звернулися до НАЗК

Члени кадрових комісій органів прокуратури, які є представниками міжнародних організацій та іноземних урядів, порушили українське законодавство України, не подавши декларації про доходи. Про це заявили в ГО "Рада громадського контролю", передає APnews.

"ГО "РГК" звернулася до голови НАЗК із заявою про притягнення до відповідальності членів кадрових комісій органів прокуратури за порушення вимог Закону України "Про запобігання корупції" щодо фінансового контролю. Так, в період з жовтня 2019 по т.ч. до складу кадрових комісій прокуратури, які проводили атестації прокурорів Генеральної прокуратури, регіональних прокуратур і зараз проводять атестацію прокурорів місцевих прокуратур, були включені в цілому 75 громадян - представників міжнародних організацій та іноземних урядів. Проте, всупереч вимогам Закону України "Про запобігання корупції", після включення їх до складу комісії ці представники не подали декларації про свій майновий стан", - зазначено в повідомленні.

При цьому за неподання декларацій передбачена адміністративна відповідальність, а в разі умисного порушення закону - кримінальна.

"Таким чином, в діях членів кадрових комісій вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. У разі умисного неподання зазначеними особами декларацій, їх дії можна кваліфікувати як кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 366-1 Кримінального кодексу України", - стверджують у громадській організації.

Як раніше повідомляв APnews, Верховній Раді запропонували скасувати декларування доходів для іноземців, які входять до наглядових рад держкомпаній і членів правління акціонерних товариств

Новини партнерів

В Одесі на узбережжі Чорного моря масове нашестя медуз
Крутіше ніж Усик - Чісора: Пулєв і Джошуа домовилися про поєдинок