Разумков пояснив, чому чиновників вирішили не саджати за брехню у деклараціях

Разумков пояснив, чому чиновників вирішили не саджати за брехню у деклараціях
Читать на русском

Спікер заявив, що рішення "потрібно було приймати швидко", а сама норма – суперечлива.

Голова Верховної ради України Дмитро Разумков пояснив, чому парламент не відновив тюремне ув'язнення за брехню в електронних деклараціях. Спікер стверджує, що відповідна норма була предметом суперечок.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву Разумкова.

За його словами, норма законопроекту №4460-д не містить пунктів про позбавлення волі, тому що це було предметом суперечок, а сам закон "потрібно було приймати швидко".

"Коли почала працювати робоча група і напрацьовувався цей законопроект, деякі політичні сили займали більш радикальну позицію, інші - менш радикальну позицію, і ми бачили, що ми грузли в цьому процесі", - наголосив Дмитро Разумков.

Спікер також підкреслив, що він особисто підтримував норму про позбавлення волі за брехню у декларації. Водночас, запропонований ним законопроект відновлював статтю 366 прим. 1 Кримінального кодексу в повному обсязі, в тому числі з ув'язненням.

Для парламенту було принципово повернути кримінальну відповідальність за брехню у деклараціях чиновників.

"І це також було предметом компромісу - ми це зробили. Друге - зробити жорсткий тиск на людей, які хочуть або будуть маніпулювати, щоб не декларуватися. Кримінальна відповідальність та обмеження свободи також є досить серйозним аргументом для того, щоб цього не робити", - наголосив Разумков.

Як повідомляв APnews, КСУ запропонували саджати чиновників за брехню в деклараціях на більш ніж мільйон гривень.

Новини партнерів

Розлючені ФОПи припинили боротися з Радою і тимчасово розійшлися по домівках: відео
В Одеській області офіційно скасували "регіональну" мову