Чи може спекотна погода і літнє потепління зупинити коронавірус

Чи може спекотна погода і літнє потепління зупинити коронавірус
Ексклюзив
Читать на русском

Експерти відзначають, що Covid-19 - новий вірус, з яким раніше ніхто не стикався, тому складно спрогнозувати його поведінку

Багато інфекційних захворювань можуть згасати в залежності від сезонів. Звичайний грип частіше настає в холодну пору року, а влітку його показник значно зменшується. Це дає людям надію, що і Covid-19 з приходом літа в Україні почне відступати.

Завкафедрою епідеміології Національного університету імені Богомольця Ірина Колесникова в ексклюзивному коментарі розповіла APnews, що віруси дійсно легше передаються при низьких температурах. Але зазначила, що крім температури повітря, важлива ще й вологість.

Поширення спалахів нової хвороби по всьому світу свідчить про те, що коронавірус віддає перевагу прохолодним і сухим умовам. Хоча стверджувати рано, адже спочатку вірус з'явився в країнах з широким спектром кліматичних умов, включаючи жаркий вологий.

"Власне, не стільки погода має значення, скільки кількість хворих в суспільстві і дотримання соціальної дистанції. В Україні, як і в усьому світі, дуже мало людей перехворіло, щоб можна було говорити про колективний імунітет, який, незважаючи на пору року, припинить передачу вірусу", - зазначила Колесникова.

Експерт зазначила, що літо - це такий період, коли немає організованого скупчення людей. Це канікули, діти і люди в основному знаходяться на свіжому повітрі. Тому шанс заразитися дуже низький, навіть при дуже тривалому контакті. Експерт відмітила, що саме ці умови зазвичай зупиняють респіраторні захворювання.

Дослідження, які публікували BBC пророкують, що помірний теплий і холодний клімат є найбільш уразливими для поточного спалаху Covid-19. Слідом ідуть посушливі райони. Дослідники вважають, що тропічні райони світу постраждають найменше.

Але вірус, що викликає Covid-19 - занадто новий, щоб мати будь-які конкретні дані про те, як пандемія буде змінюватися в залежності від сезону. Це нам підтвердила і епідеміолог Наталя Гунченко.

"Ми про цей вірус дуже мало знаємо, щоб давати якісь прогнози. Єдине, що може дійсно зупинити пандемію - це жорсткі карантинні заходи", - зазначила експерт.

Раніше APnews писав, скільки живе коронавірус на різних поверхнях.

Читайте також:
Чим лікують коронавірус в Україні та світі, якщо ліків від нього немає. Розбір APnews

Новини партнерів

ООН прогнозує світове голодування "біблійного масштабу" через коронавірус
Шмигаль: Українцям доведеться дотримуватися масочного режиму щонайменше два роки