Чи буде восени "третій Майдан"? Політологи пояснили, що може стати каталізатором нової революції в Україні

Чи буде восени "третій Майдан"? Політологи пояснили, що може стати каталізатором нової революції в Україні
Ексклюзив
Читать на русском

На думку експертів, “Майдан”, в розумінні тих “майданів”, які ми мали в 2004-2005 та 2013-2014 роках, на даний момент неможливий

Ще під кінець літа в ЗМІ стала з'являтися інформація, що в Україні готують чергову революцію - Майдан, який очікується восени. Хто, навіщо і чому? Відповіді на ці питання джерела давали різні. Хтось стверджував, що опозиція планує скинути таким чином нову владу, хтось - щоб відволікти увагу людей від чогось важливішого. Повідомлялося навіть, що революція можлива і без будь-чиєї підготовки, а просто тому що суспільство в черговий раз досягне піку терпіння.

Редакція APnews поспілкувалася з політологами та з'ясувала, чи дійсно в Україні восени може зібратися третій Майдан і які потенційні приводи є на сьогоднішній день для цього.

Чи можливий "третій Майдан"?

Експерти одноголосно повідомили, що осіння масштабна революція в Україні неможлива. Так, політолог Володимир Воля вважає, що восени всі будуть зайняті місцевими виборами.

"Це неможливо. З тієї простої причини, що всі будуть зайняті місцевими виборами, по всіх регіонах і по окремим територіальним громадам вимальовується дуже строката політична картинка. Тобто, всім буде не до Майдану", - сказав він.

При цьому пояснив, що для того, щоб подібна масова акція протесту була, потрібні якісь підстави, які б об'єднали всю країну або хоча б значну її частину. І на сьогоднішній день підстав для цього Воля не бачить.

Такої ж думки дотримується і політолог Вадим Трюхан. За його словами, приводів для революцій, якими вони були в 2004 і 2014 роках, на сьогоднішній день немає.

“На мою думку, “Майдан”, в розумінні тих “майданів”, які ми мали в 2004-2005 та 2013-2014 роках, на даний момент неможливий. Тому що немає явно вираженого приводу, який би спричинив обурення якимись діями влади більшості населення. Але це на даний момент”, - наголосив експерт.

Що реально може послужити приводом?

У той же час експерти відзначили, що приводи все ж є або можуть бути. Так, політолог Вадим Трюхан вважає, що війна на Донбасі дійсно турбує велику частину населення України. І якісь поступки, на які може піти влада в цьому питанні, можуть викликати хвилю обурення.

“Тема Донбасу дійсно хвилює суспільство і якісь поступки, які будуть не сприйняті українським суспільством, потенційно можуть викликати обурення і призвести до масових протестних акцій суспільства. А це вже в свою чергу - до нової революції за участю більшості населення України", - сказав політолог.

За словами Вадима Трюхана, довіра до президента Зеленського поступово падає, відповідно, може наступити момент, коли суспільство перестане вважати, що він є тим лідером, який може внести покращення в країну.

А от експерт з політичних питань Володимир Воля вважає, що тема за “капітуляцією” на Донбасі - роздута та не може стати приводом для масштабних заворушень у суспільстві. Натомість наголосив, що повторне введення жорстких умов карантину - це вже привід.

"Ось якщо буде якийсь жорсткий карантин, тоді можна очікувати масштабних акції протесту - люди будуть виходити проти карантину, і це можливо по всій країні. Але, знову-таки, поки що я не бачу передумов для об'єднання якихось місцевих акцій протесту проти карантину в загальний національний протест з політичними вимогами зміни влади і так далі", - зазначив Володимир Воля.

Читайте також:

Новини партнерів

ЄС не визнав Лукашенка легітимним президентом України
Мешканці Харкова та області поставляли продукти на 8,5 млн гривень в ОРДО