"Чергова піар-акція МОЗ": епідеміолог розповів, що за "інноваційні" ліки від COVID-19 привезли в Україну зі США

"Чергова піар-акція МОЗ": епідеміолог розповів, що за "інноваційні" ліки від COVID-19 привезли в Україну зі США
Ексклюзив
Сергій Кравченко
Блог
Блог
Сергій Кравченко
Глава Національної медичної палати України і директор Інституту соціальної епідеміології
Читать на русском

Подібні препарати моноклональних антитіл в Україні і так використовувалися при лікування коронавірусної хвороби

В Україну з США привезли "інноваційні", як заявили в МОЗ, ліки від коронавіруса. Це два препарати - Бамланівімаб і Етесевімаб, які лікують коронавірус завдяки моноклональним антитілам.

Однак все це - чергова піар-акція від МОЗ та влади, так як препарати з моноклональними антитілами вже давно використовуються в Україні при лікуванні COVID-19.

"Це чергова піар-акція Міністерства охорони здоров'я і чинної влади. Вони перед поверненням з Америки вже почали піаритися і розповідати про те, що везуть інноваційні ліки.

Однак подібні препарати моноклональних антитіл в Україні і так використовувалися при лікування коронавірусної хвороби COVID-19. Наприклад, препарати, які використовуються в ревматології - теж моноклональні антитіла. Тому я б сказав так: вереску багато, шерсті мало".

Заяви про те, що ці препарати нібито претендують на специфічність і "нейтралізують" сам вірус - поки лише розмови. Так як на сьогоднішній день клінічних підтверджень в рамках серйозних досліджень цієї ефективності і специфічності немає.

При цьому в США ці ліки частково заборонені - їх екстрене використання дозволили тільки в тих штатах, де більш небезпечні штами коронавіруса, такі як "Дельта", не набули масового поширення і складають не більше 5% від загального числа хворих.

Читайте також:
Рубрика данного матеріалу не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

Новий міністр МВС Монастирський вирішив відродити "Стіну" Яценюка і просить на неї 17 млрд гривень
Арахамія заперечив підкуп нардепів за відставку Разумкова: "Маячня сивої кобили"