Через закриття книжкового ринку на "Петрівці" роботу можуть втратити 2000 людей

Через закриття книжкового ринку на "Петрівці" роботу можуть втратити 2000 людей
Ексклюзив
Читать на русском

Підприємці кажуть, що їм простіше відмовитися від бізнесу, ніж вкладатися в обладнання нових торгових точок

Підприємці книжкового ринку на "Петрівці" не згодні переїжджати в необладнані ангари на Броварському проспекті й готові просто закрити свій бізнес. Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповіли продавці книжкового ринку.

За словами підприємця на книжковому ринку Ігоря, 2000 осіб просто втратять роботу

"Я колись в далекі радянські часи працював в такому ангарі, і я знаю, що це таке, по-перше. По-друге, тут все обладнано, закінчився ремонт рік тому та й це все зроблено коштом міста. Питання, навіщо треба було робити, щоб через рік це все розвалити. Вкладені гроші мерії, наші гроші, гроші всіх киян", - зазначив чоловік.

При цьому він вказав, що переїзд - це додаткові витрати на обладнання нових торгових точок, а в нинішній час не всі можуть собі це дозволити.

"Уявіть собі, що у вас є робоче місце, яке люди знають та їздять, а тепер перенести його на край міста, на Броварський проспект, Бог знає куди. Ангари - це промислові приміщенні, в яких стояли верстати або щось ще, ці верстати вивезли й усе. У яку суму в нинішній час вийде це все переобладнати? Скільки коштів туди треба вкласти? Скільки часу? Підуть люди або не підуть - це дуже велике питання. 90% підприємців просто закриються та цим все закінчиться", - пояснив підприємець.

Крім того, він вказав, що на ринку працює дуже давно - понад 15 років, та якщо ринок закриють, то він не буде більше займатися книжковим бізнесом.

"На ринку я довго працював на когось, працювала моя мама і я їй допомагав. У мене була така робота, що я їздив по відрядженнях, а у вільний час я їй допомагав. Я цю кухню знаю, коли тут ще не було нічого, а тут стояли автомобілі. Офіційно я працюю може років 15. Я оформлений як підприємець і сам на себе працюю. Якщо ринок закриють, то я не буду продовжувати працювати. Мені вже 58 років, грубо кажучи, півтора року до пенсії. Мені треба буде просто закриватися, десь влаштовуватись й мати якусь свою копієчку, а далі буде видно. Тут таких людей багато. Тут є люди пенсійного віку, які працюють, - по 50, 70, 80 років - їм просто вже немає ніякого сенсу займатися цим", - розповів Ігор.

Також він підтримує мітингувальників, тому що побоюється, що "якщо це все затягнути до останніх днів, то можна прийти сюди, а тут нічого й немає, та грубо кажучи, з-під уламків будеш забирати книги".

У свою чергу ще один продавець, який представився Латенко Петром Володимировичем, розповів, що працює на ринку 12 років й проти переїзду.

"Директор дав таку інформацію, що через пару місяців можуть ринок закрити. Це (будівництво ТРЦ, - ред.) давно вже планувалося. Ми так подумали, що повинні відкрити ТРЦ. Я в принципі за те, щоб ринок був такого плану, як є, тому що на території Петрівки багато ТРЦ - Городок, Ашан", - зазначив чоловік.

При цьому він вказав, що нове місце для книжкового ринку - це фактично пустир.

"Якби там хоча б якісь місця були, а там же пустир, там якийсь завод та більше нічого немає. Якби тут, якщо в центрі точки були, то треба два - три роки чекати й, те ж саме і там, тому я не прихильник переїзду", - підсумував продавець.

Читайте також:
Легендарний книжковий ринок на "Петрівці" можуть знести і перенести на Лісову: реакція КМДА і підприємців

Новини партнерів

Лісова пожежа в Луганській області досягла селищ: населення евакуюють, одна людина загинула
Дрейка Раморе з ситкому "Друзі" хочуть призначити міністром охорони здоров'я