Через вакцинацію світ зіткнувся з дефіцитом шприців, для планети їх потрібно 10 мільярдів

Через вакцинацію світ зіткнувся з дефіцитом шприців, для планети їх потрібно 10 мільярдів
Читать на русском

Для вакцини підходить лише спеціальний шприц, який повинен бути тонше звичайних і ламатися при повторному використанні для запобігання поширенню хвороби

У той час як країни починають боротися за достатню кількість вакцин для кожного з громадян, щоб нарешті перемогти пандемію Covid-19, у світі почався новий дефіцит - нестача шприців для уколів від коронавірусу. Всього знадобиться 10 мільярдів шприців.

Про це повідомляє APnews з посиланням на The New York Times.

Проблема полягає в тому, що для вакцини підходить лише спеціальні шприци, які повинні бути тонше звичайних і ламатися при повторному використанні для запобігання поширенню хвороби.

"Ця проблема застала більшість країн зненацька", - підтвердила Інгрід Кац, заступник директора Гарвардського інституту глобальної охорони здоров'я.

За словами експертів, світові необхідно 8-10 мільярдів шприців тільки для вакцинації від Covid-19. До пандемії коронавірусу світ використовував 5-10% від 16 мільярдів шприців для вакцинації та імунізації. Розумно, що в нинішній ситуації ці цифри будуть набагато вище:

"Заможні країни, такі як США, Великобританія, Франція і Німеччина, вклали мільярди в розробку вакцин, проте вони забули проінвестувати одну з ключових ланцюжків вакцинації - виробництво шприців", - заявив Прашант Ядав, старший науковий співробітник Центру глобального розвитку та експерт з питань охорони здоров'я в США.

Одна з найбільших компаній США з виробництва шприців Becton Dickinson змушена виробляти по 2000 шприців щохвилини, щоб задовольнити мільярдний запит. Не відстає від західної країни й Китай. Їх загальний річний обсяг постачань становить 1,7 мільярда доларів.

Ще одна країна в виробничому списку шприців - Індія. Компанія Hindustan Syringes&Medical Devices спеціально збільшила робочі місця на 500 осіб, які працюють без вихідних і державних свят, щоб підвищити потужності виробництва до 5900 шприців за хвилину та збільшити обсяг продажів до 3 мільярдів вже до липня 2021 року.

За словами директора компанії Раджива Ната, індійська компанія вже уклала угоди з Японією на 50 мільйонів шприців для вакцинації від Covid-19 і продала більше ніж 400 мільйонів в Індії.

Раніше APnews також повідомляв, в МОЗ назвали протипоказання для щеплення від COVID.

Новини партнерів

В Тернополі центральний стадіон назвали на честь Шухевича
Сьогодні в Україні завершиться реєстрація на ЗНО