Через спалах африканської чуми в одному з районів Запорізької області ввели карантин

Через спалах африканської чуми в одному з районів Запорізької області ввели карантин
Читать на русском

Місцева влада ввела заходи щодо ліквідації та недопущення захворювання на африканську чуму свиней на території.

У Запорізькій області в місті Молочанську, Пологівський район, зафіксували спалах африканської чуми свиней. На території оголосили карантин, визначили межі вогнища чуми, зон захисту та нагляду.

Про це APnews повідомляє з посиланням на райдержадміністрацію Пологівського району.

Відзначається, що було прийнято рішення ввести заходи щодо ліквідації та недопущення захворювання на африканську чуму свиней на території. Де саме з'явився перший випадок чуми, на приватному подвір'ї або в господарстві не повідомляється.

Під час карантину всі місцеві жителі зобов'язані утримувати свиней в "закритому режимі". Заборонено згодовування свиням без термічної обробки залишків харчових продуктів, боєнських відходів.

Також жителям району, де запроваджено карантин, заборонено реалізовувати та використовувати м'ясо та продукти забою свиней та інших тварин, які не пройшли ветеринарно-санітарну експертизу.

Відзначимо, африканська чума - це гостроінфекційна вірусна особливо небезпечна хвороба свиней, яке характеризується високою смертністю. Лікування та ефективної вакцини для профілактики захворювання поки немає. Але для людини африканська чума не є небезпечною. Нею хворіють тільки тварини.

Раніше APnews повідомляв, у Житомирській області з літаків будуть розкидати вакцину. Але не від коронавірусу для людей, а для тварин - від сказу.

Новини партнерів

У Рівному поранений пацієнт напав на лікаря та обпік його балончиком
У МЗС України заявили, що між Зеленським і президентом Польщі Дудою "є хімія"