Через пожежу у Чорнобильській зоні радіоактивні речовини з відходів ЧАЕС можуть потрапляти у повітря, - еколог

Через пожежу у Чорнобильській зоні радіоактивні речовини з відходів ЧАЕС можуть потрапляти у повітря, - еколог
Ексклюзив
Читать на русском

Кількість небезпечних речовин у повітрі напряму залежить від того, яку площу обіймає пожежа.

У Зоні відчуження, станом на четвер, 23 квітня, тривають пожежі на торфовищах, дим з яких видно за 28 кілометрів від Чорнобильської атомної електростанції.

Голова громадської ради при Екологічній інспекції Дніпропетровської області Тетяна Лампіка в ексклюзивному коментарі APnews розповіла, що, внаслідок пожеж, радіоактивні речовини можуть потрапити в атмосферне повітря.

"Так, радіоактивні речовини можуть потрапити в атмосферне повітря. В будь-якому випадку все, що накопичувалося в рослинності, деревах, за рахунок того, що воно під температурою нагрівається, все йде в атмосферне повітря. Навіть, незалежно від того, що саме горить – трава, дерева чи торфовища.

Кількість небезпечних речовин у повітрі напряму залежить від того, яку площу обіймає пожежа і скільки рослинності вигорить. Це взаємопов’язані величини.

У будь-якому разі, під температурою велика кількість шкідливих радіоактивних речовин може потрапляти в атмосферне повітря, а потім, в залежності від напрямку вітру та його інтенсивності, вже розноситись на 10 – 15 кілометрів, можливо більше", - наголосила Лампіка.

За її словами, навіть незважаючи на те, що радіація може бути в нормі, радіоактивні речовини можуть суттєво забруднювати повітря, яким дихають люди.

"Радіація може бути і в нормі або принаймні на межі, але окрім радіації на наше здоров’я може суттєво впливати брудне повітря. А брудне повітря – це наші легені. Якщо фахівці з приборами кажуть, що воно в нормі, будемо сподіватися, що вони нам не брешуть, як це робили за радянських часів", - резюмувала еколог.

Як повідомляв APnews, у Чорнобильській зоні горять торфовища, дим видно майже за 30 км.

Новини партнерів

Нардеп Шахов у листуванні з "Джокером" заявив, що коронавірусом перехворіли вже 50% нардепів
Українська "Мрія" доставила з Китаю рекордний обсяг вантажу для боротьби з коронавірусом