Через карантин чоловіки стали частіше замислюватися про суїцид: психолог пояснила, що робити

Через карантин чоловіки стали частіше замислюватися про суїцид: психолог пояснила, що робити
Ексклюзив
Читать на русском

Психолог Ірина Басиста пояснила, наскільки небезпечний такий стан і як його можна уникнути або допомогти з ним впоратися

З початку введення протиепідемічних заходів тільки в Києві на гарячу лінію психологічної підтримки стали частіше телефонувати чоловіки. Їх звернення найчастіше пов'язані з суїцидальними настроями. Про це повідомила заступник голови КМДА Марина Хонда.

«Вперше психологи телефону довіри повідомили про нову динаміку: на 20% зросла кількість звернень чоловіків. Як з'ясувалося, переважна більшість турбує вимушене безробіття. Чоловіки втратили звичні ролі, не мають заробітку, як наслідок - виникають сварки в родинах, образи, почуття безвиході. Психологи зараз мають 1-2 телефонних дзвінка в день, які стосуються саме суїцидальних намірів чоловіків», - зазначила Хонда.

В ексклюзивному коментарі APnews психолог Ірина Басиста пояснила, наскільки небезпечний цей стан і як його можна уникнути або допомогти з ним впоратися.

"Тут важливо відразу розмежувати: суїцидальні думки і суїцидальна поведінка. Друге - як можливий наслідок першого і більш серйозне. Хоча і відчувати такі почуття - ненормально. Однак не критично. Такі думки проявляються при почутті безвиході. Людина ніби провалюється в дитячий стан, коли ми не могли самостійно вирішувати проблему, і в стані стресу доросла людина може прийти до її рішення: вбити себе або вбити іншого", - пояснила психолог.

Але зазначила, що якщо є статистика, згідно з якою чоловіки телефонують і говорять про свої проблеми - це значить, що для них відкрився світ того, що можна просити про допомогу. І це добре.

"У чоловіків культурально склалася роль сильного, того, хто несе відповідальність за всю сім'ю. Коли він втрачає роботу, він втрачає свою чоловічу ідентичність", - сказала Басиста. І зазначила кілька варіантів допомоги в таких випадках:

  • Пояснити, що карантин - тимчасовий і скоро пройде. Людину потрібно виводити в реальність, показати їй кордони ситуації. В даному випадку це приблизна дата - 12 травня - кінець карантину.
  • Дозволити людині відчувати почуття, розповісти про них.
  • Нікого ні в чому не звинувачувати і не вимагати якихось дій. Людині потрібен час на переживання, потрібна підтримка.
  • В цей період включити його в сімейний процес, щоб він взяв на себе якісь функції і ролі, щоб не втрачати почуття важливості.

У разі виникнення потреби в допомозі можна звертатися в Службу психологічної підтримки по телефону: (044) 272-15-00 (з мобільного) або 15-00 (зі стаціонарного телефону).

Раніше APnews писав, як не зійти з розуму з дитиною на карантині. Психологи радять в умовах карантину дозволяти своїм дітям дивитися мультики та Youtube, щоб виділяти хоч мінімально час для себе.

Новини партнерів

Декорації для фільмів жахів: як виглядає лікарня швидкої допомоги в Києві під час пандемії - фоторепортаж
У Київській області зафіксували спалах коронавірусу в гуртожитку з 300 мешканцями: є померлі