"Через карантин безхатьків стало більше, їм необхідна допомога": волонтери відреагували на погрозу КМДА штрафувати за допомогу людям

"Через карантин безхатьків стало більше, їм необхідна допомога": волонтери відреагували на погрозу КМДА штрафувати за допомогу людям
Ексклюзив
Читать на русском

Волонтери відзначили, що з карантином нужденних стало більше, тому дуже несправедливо по відношенню до таких людей вважати, що система реінтеграції працює, а вони просто не хочуть нею користуватися

У мерії Києва директор департаменту соціальної політики Руслан Світлий закликав волонтерів не допомагати безхатченкам в період карантину. А також пригрозив штрафами за здійснення такої допомоги. На його думку, таким людям не варто допомагати, так як це привчає їх до відсутності комфортних умов. Що призведе до росту рівня бездомності. Світлий також попередив волонтерів про притягнення їх до відповідальності, а також зазначив, що зазвичай така допомога тільки піддає людей небезпеці, так як здійснюється вона без дотримання санітарних норм.

Редакція APnews поспілкувалася з організаторами одного з волонтерських проектів, щоб дізнатися їхню думку про ситуацію, можливі штрафи і про те, як взагалі здійснюється допомога. Проект "Неізольовані" допомагає бездомним якраз в період карантину. Його створили відносно недавно популярна київська барахолка "Кураж" спільно з волонтерським проектом Suka Zhizn.

Як здійснюється допомога в період карантину

Волонтери розповіли, що безпеку при роздачах і упаковці підтримують на дуже високому рівні.

"Перед кожною роздачею їжі і предметів гігієни наші волонтери дезінфікують руки собі і бездомним. Для дотримання соціальної дистанції, волонтери огороджені триметровою зоною і бездомні розділені спеціальними обмежувачами в черзі, на відстані півтора метра один від одного. Всі волонтери під час роздач одягнені в маски і рукавички, і виконують всі необхідні процедури", - відзначили волонтери.

Вони сказали, що 300 обідів на день від «будинку соціального піклування» в масштабі десятків тисяч безпритульних в місті не покриває потреб нужденних людей.

"Ми знаємо про проблему і те, як вона загострилася у зв'язку з карантином, і це та причина, через яку ми зі всіма небайдужими людьми почали допомагати їжею тим, хто її потребує. Ми прекрасно знаємо, що їжа не реінтегрує бездпритульної людини, але вона дає їй можливість дожити до моменту цієї реінтеграції, якою ми теж плануємо займатися", - заявили організатори проекту допомоги безхатькам.

Через карантин безхатченків стало більше

Волонтери відзначили, що з карантином ситуація з безхатченками тільки погіршилася. Багатолюдей втратили можливість підробітку, можливість поїсти, десятки людей, не будучи безпритульними до карантину, приходили на роздачу їжі, яку регулярно здійснює проект.

Розповіли, що багато хто втратив можливість оплачувати оренду житла і опинився на вулиці, не маючи можливості повернутися додому. Крім усього іншого, бездомні люди під час епідемії дійсно знаходяться в групі підвищеного ризику.

"Зараз десятки країн світу відкривають перед бездомними людьми двері притулків, готелів, соціальні служби просять співгромадян ділитися в важку пору і тисячі простих людей роздають їжу на вулицях міст Німеччини, Грузії, Чехії, Англії та США", - розповіли волонтери.

Допомога безхатченкам - це не тільки їжа

Вони відзначили, що крім їжі, надають також і важливу моральну підтримку таким людям.

"Наші волонтери допомогли спільними зусиллями відправити двох молодих хлопців додому і відновити їм документи, приносили одяг і взуття для десятків безпритульних, купували їм бинти і антисептики. Дуже несправедливо по відношенню до цих людей вважати, що система реінтеграції працює, а бездомні просто не хочуть нею користуватися, знецінюючи сотні годин волонтерської роботи і життів, які вдалося врятувати завдяки цій роботі", - пояснили волонтери.

Читайте також:

Новини партнерів

У Раді нардепи влаштували жарку перепалку, з'ясовуючи хто з них "хитрозроблений"
Маски, перегородки і метрові головні убори: Як тепер проходять уроки в школах Китаю