Через економічну війну між Китаєм і Австралією без електрики залишилося 124 млн осіб

Через економічну війну між Китаєм і Австралією без електрики залишилося 124 млн осіб
Читать на русском

Китай отрицает запрет на экспорт угля из Австралии и заверяет, что все под контролем

12 грудня Китай вніс до "чорного списку" австралійське вугілля через торгову війну з Австралією, в результаті чого понад 124 мільйонів китайців залишилися без електроенергії посеред зими, про це повідомляє APnews з посиланням на DailyMail.

У 2019 Австралія забезпечила 57% імпорту енергетичного вугілля, але в минулому місяці Пекін заблокував імпорт австралійського вугілля, в результаті чого 80 човнів, з вуглем на суму понад 1,1 мільярда доларів, опинилися біля берегів Китаю.

За місяць уряд Китаю підняв ціни на вугілля в півтора раза, через що китайці змушені економити на електроенергії в опалювальний сезон.

Близько 124 мільйонів жителів в провінціях Чжецзян і Хунань зовсім залишилися без електроенергії. Влада Китаю дозволила опалювати приміщення офісів при температурі +3 градуси, а ресторанам тільки в присутності відвідувачів.

Підприємствам малого і середнього бізнесу наказали зупинити свої виробництва на 1-2 дня в період з 13 по 30 грудня.

"Не можна удавати, що економічна війна між Китаєм і Австралією не внесла свою лепту в цю ситуацію", - заявив представник в галузі енергетики Китаю.

Національна комісія з розвитку реформ Китаю, заявила, що, попри зростання цін, вугілля вистачить на зиму і весну. Але ситуація в країні відображає зворотне:

"Нині налічується понад 80 австралійських вантажних суден, що перевозять 8,8 мільйона тонн вугілля, але при нинішніх обставинах Китай буде розраховувати виключно на свої потужності".

ЗМІ Китаю повідомляють, що в суботу відбулася зустріч між великими енергетичними компаніями країни, на якій було прийнято рішення зняти обмеження на імпорт вугілля зі всіх країн. Винятком була лише Австралія.

Однак Ван Веньбінь, представник міністерства закордонних справ Китаю, заперечував це рішення і сказав, що Австралія виставляє себе "жертвою".

Прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон заявив:

"Це рішення - не тільки марна трата часу для обох країн, але і є порушенням правил Світової організації торгівлі та угоди про вільну торгівлю між Китаєм і Австралією. Вони будуть змушені купувати "брудний" вугілля, який поставить під удар кліматичні амбіції світу".

"Всі рішення Китаю законні та відповідають інтересам людей. Ваші заяви - суцільна брехня, яка виставляє вашу країну в поганому світлі", - прокоментував представник міністерства закордонних справ Китаю.

Вугілля - друга за величиною експортна галузь Австралії. Постачання вугілля в Китай приносили Австралії 14 мільярдів доларів на рік.

За останній рік відносини між країнами погіршилися на тлі пандемії після того, як прем'єр-міністр Австралії звинуватив Китай в поширенні вірусу і закликав провести розслідування походження Covid-19.

Як повідомляв APnews раніше, в Пекіні електрокар Tesla мало не вбив свого водія.

Новини партнерів

Обійшов Мессі і Роналду: Роберт Левандовські став найкращим футболістом в 2020-му році
В Раду внесли постанову про звільнення міністра фінансів Марченка