Через боротьбу з КСУ Зеленському загрожує імпічмент, а депутатам - кримінальні справи, - юрист

Через боротьбу з КСУ Зеленському загрожує імпічмент, а депутатам - кримінальні справи, - юрист
Ексклюзив
Читать на русском

Експерт зазначив, що якщо Рада і правда вирішить відправити у відставку склад КСУ, тоді на Україні, як на правовій державі, можна поставити хрест.

Зеленський вніс на розгляд Ради законопроект про негайне припинення повноважень всіх суддів КСУ. Однак такий "тиск" з боку Президента на Конституційний суд може закінчиться імпічментом.

Таку думку висловив в коментарі APnews юрист Ростислав Кравець.

Він також зазначив, що якщо Рада і правда вирішить відправити у відставку склад КСУ, тоді на Україні, як на правовій державі, можна поставити хрест.

"У разі прийняття Верховною Радою цього закону, можна ставити хрест на правовій державі Україна. Зараз немає жодних таких передумов для здійснення явних антиконституційних дій, як це було в 2014 році. І таке рішення нічим не виправдати", - пояснив експерт.

Він зазначив, що мова йде про незалежність судової влади. І якщо сьогодні державна влада зрозуміє, що будь-яке рішення суду можна скасувати рішенням Верховної Ради, тоді можна констатувати, що в Україні немає незалежного правосуддя взагалі, а шанси на його появу відсутні.

При цьому адвокат зазначив, що для притягнення до відповідальності суддів Конституційного суду є спеціальна процедура, і вона прописана в законі "Про Конституційний суд України".

"Все врегульовано, просто потрібно не політичні заяви робити, а чітко і конкретно йти виключно за нормами закону, які вже врегульовані", - пояснив адвокат.

І підкреслив, що за таке рішення Зеленському насправді може загрожувати імпічмент.

"На сьогоднішній момент те, що зробив Президент - втрутився в дії Конституційного суду - це кримінальна справа. Конституція у нас має найвищу силу, і рішення суду, згідно з Конституцією, є обов'язковими до виконання. Їм не можна суперечити, і тим більше загрожувати суддям КСУ. Тому це може бути підставою для імпічменту", - пояснив адвокат.

І зазначив, що народних депутатів, які голосуватимуть за цей законопроект, можна буде притягнути до кримінальної відповідальності.

Читайте також:
У Раді є голоси для відставки суддів КСУ, будемо слухати ОП - нардеп

Новини партнерів

«Я достатньо прожив»: Лукашенко висловився про свою втечу з Білорусі
На Харківщині дитині відірвало руку: вона кидалася вибухівкою об паркан