Через 20 років в Україні може зникнути зима - директор Укргідрометцентру

Через 20 років в Україні може зникнути зима - директор Укргідрометцентру
Читать на русском

Щороку в середньому на 10-15 днів збільшується теплий літній період, а зимовий скорочується.

Через 20-25 років в Україні може зникнути зима. Причина - глобальне потепління, яке з кожним роком відчувається все більше.

Про це APnews пише з посиланням на заяву директора Українського гідрометеорологічного центру Миколи Кульбіди в інтерв’ю "Парламенту".

За його словами, Україна належить до тих країн, в яких глобальне потепління досить відчутно - середньорічна температура за останні кілька років збільшилась на 1,6-1,7 градуса Цельсія.

"Щороку в середньому на 10-15 днів збільшується теплий літній період, а зимовий скорочується. Якщо все так і продовжуватиметься, то не виключено, що через 20-25 років зими в Україні взагалі не буде", - сказав він.

Микола Кульбіда додав, що загрози глобального потепління для аграрного сектору є, проте наголосив, що сучасні технології дозволяють уникати негативних наслідків. Крім того, за його словами, цього року в Україні буде найбільший врожай за всю історію, починаючи від Київської Русі.

"Все це через сприятливі погодні умови, які були під час посівної. Зокрема, цього року очікується найбільший врожай кукурудзи та озимих культур", - сказав він.

Раніше в коментарі APnews еколог пояснила, чому українцям з кожним роком складніше переносити спеку.

Новини партнерів

У Закарпатській області загорівся дах готельно-ресторанного комплексу, полум'я гасили більше години
Режим "Талібану" в Афганістані може отримати визнання - Держдеп США назвав умови