Чехія ввела надзвичайний стан через коронавірус

Чехія ввела надзвичайний стан через коронавірус
Читать на русском

Через епідемію коронавірусу в країнах Європи в Чехії оголосили надзвичайний стан.

Уряд Чехії ввів надзвичайний стан на 30 днів через епідемію китайського коронавірусу в сусідніх країнах Європи. Про це пише Європейська правда із посиланям на Novinky.

"Ми прийняли дуже важливе рішення. Рішення про визнання ситуації надзвичайною є правильним, ми робимо все можливе, щоб запобігти поширенню коронавірусу", - заявив Андрій Бабіш на пресс-конференції 12 березня о 14-00.

Крім внутрішніх заходів, уряд закриває кордони з Німеччиною та Австрією - буде діяти всього кілька пропускних пунктів. З 14 березня уряд розпорядився заборонити в'їзд для всіх іноземців, які приїжджають із районів ризику. Це не стосується чеських громадян або іноземців, які мають постійне або тимчасове проживання в Чехії.

З 14 березня уряд заборонив громадянам Чехії їздити до 13 країн з високим ризиком захворювання, в тому числі до низки країн ЄС, таких як Італія, Іспанія, Австрія, Норвегія, Швеція чи Франція.

За умовами надзвичайного стану, в Чехії з 18-00 12 березня забороняються театральні, музичні, кіно та інші мистецькі вистави, спортивні, культурні, релігійні, танцювальні та інші подібні заходи, виставки, фестивалі, паломництва, та дегустації. Ринки та ярмарки, освітні заходи, як державні, так і приватні, за участю одночасно понад 10 осіб закриваються. Уряд також забороняє роботу закладів громадського харчування з 20:00 до 6:00.

Заборона не поширюється на зібрання конституційних органів, органів державної влади, судів та інших публічних осіб, що проводяться згідно із законом.

Крім того, забороняється відвідування спортивних споруд, тренажерних залів, природних та штучних басейнів, соляріїв, саун, оздоровчих комплексів, музичних та соціальних клубів, розважальних закладів, публічних бібліотек та галерей.

На сьогодні у Чехії підтверджено 96 випадків захворювання на коронавірус.

Раніше APnews повідомляв, що надзвичайний стан оголосила Угорщина. В країні зафіксовано 13 хворих на коронавірус.

До цього ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу.

В Україніз 12 березня до 4 квітня оголосили карантин та сисмему заходів для попередження прозпвсюдення коронавірусу в Україні.

Новини партнерів

За прогулянку у Римі - 206 євро: в Італії ввели штрафи за перебування на вулиці. Ексклюзив
Білецький закликав підтримати затриманих за напад на Сивохо ветеранів АТО