Чехію покинули всі російські дипломати, вислані парламентом

Чехію покинули всі російські дипломати, вислані парламентом
Читать на русском

На цьому закінчився процес "приведення в паритетне співвідношення чисельності посольств РФ в Празі і Чехії в Москві".

Всі російські дипломати, які мали покинути Чехію, вилетіли з країни у понеділок, 31 травня. Вони поїхали на виконання рішення чеського парламенту.

Про це розповів прес-секретар російського посольства Ніколай Брякін в коментарі ТАСС, передає APnews.

"Прагу покинула друга група співробітників посольства РФ, що складається з 60 осіб, включаючи членів їх сімей. Вони потрапили під ініційоване чеською стороною скорочення штатів диппредставництв. Колеги вилетіли в Москву в 16.40 за місцевим часом спецбортом льотного загону Росія", - зазначив Брякін.

Він підкреслив, що на цьому закінчився процес "приведення в паритетне співвідношення чисельності посольств РФ в Празі і Чехії в Москві".

Повідомляється, що літак з першою групою російських дипломатів вилетів із Чехії в Росію у суботу, 29 травня. В той день на його борту були 54 працівники посольства РФ в Празі.

Варто нагадати, що Чехія звинуватила Росію в організацію вибуху 16 жовтня 2014 року на складах озброєння у східній частині Чехії. Вибух призвів до руйнувань та загибелі двох місцевих жителів.

Після звинувачення Прага вислала 18 російських дипломатів. У відповідь на це Росія оголосила персонами нон грата 20 співробітників дипломатичного представнитва Чехії у Москві.

Як повідомляв APnews, між РФ і Чехією розгорілася дипломатична війна.

Новини партнерів

Членом Наглядової ради "Нафтогазу" призначили заступницю глави Офісу Зеленського
Стрілянина в центрі Києва: розбірки влаштували бізнес-партнери, одного поранили в голову