Чаусу потрібна медична і психологічна допомога, є загроза його життю - адвокат

Чаусу потрібна медична і психологічна допомога, є загроза його життю - адвокат
Ексклюзив
Читать на русском

Також адвокат екс-судді оцінив шанси Чауса опинитися під вартою.

ВАКС планує обрати запобіжний захід викраденому екс-судді Миколі Чаусу, якого підозрюють у хабарництві, вже завтра, 4 серпня. Адвокат Чауса Ростислав Кравець припускає, що суд може відправити під варту його підзахисного, однак ймовірність такого розкладу 50/50. При цьому судового процесу взагалі може не відбутися, якщо Чаус не з'явиться до суду.

Про це адвокат екс-судді розповів в коментарі журналісту APnews.

Ростислав Кравець очікує, що вище керівництво України якось відреагує на ситуацію.

"Чого я очікую від процесу? Все буде залежати від того, чи буде пан Чаус доставлений до суду. Судовий процес відбудеться лише, якщо він буде доставлений до суду. Якщо ж ні, то тоді і процесу жодного не буде. Все буде залежати від того, яким саме чином вище керівництво країни вирішить діяти", - констатував захисник екс-судді.

Наразі Микола Чаус перебуває під охороною СБУ. За словами Кравця, йому вдалося поговорити з підзахисним у неділю, 1 серпня, однак повноцінного доступу до спілкування з клієнтом у нього все ще немає.

"Він не є затриманим, відповідно до документів, які були надані. А саме затриману особу потрібно буде доставити до суду", - зазначив адвокат.

Крім того, Ростислав Кравець розповів про стан Миколи Чауса. Він стверджує, що його клієнту необхідна медична і психологічна допомога:

"На мій погляд, вигляд у нього не дуже здоровий. Я не є фахівцем в галузі медичного права, але, я вважаю, що він дійсно потребує медичної допомоги. І психологічної також".

Зазначимо, що Чаус розповів своєму адвокатові, де він перебував увесь цей час, з березня-місяця, коли його викрали, однак Кравець очікувано відмовився коментувати розмову з клієнтом, щоб не зашкодити слідству.

Також Ростислав Кравець прокоментував матеріали справи, де Чаус фігурує як підозрюваний у хабарництві:

"Мені вдалося ознайомитися з більшістю матеріалів, які були надані НАБУ і я відверто не бачу там взагалі хабаря. Я бачу лише розповіді НАБУ і намагання (не один місяць) особою, яка в подальшому була прийнята на роботу в НАБУ на керівну посаду, неодноразове намагання цей хабар дати. У тих матеріалах, які є, я ще не дочитав до того моменту, де Чаус його брав. Таких документів я поки що не бачив".

Хто перешкоджає адвокату зустрітися із підзахисним?

За словами адвоката, життю і здоров'ю його підзахисного загрожує небезпека. З цієї причини він не "проривається до нього".

"Насправді заважає (ред. – зустрічі з Чаусом) не стільки охорона СБУ, скільки я сам розумію, що для життя Чауса дійсно є загроза і моє завдання зараз, як адвоката, не нашкодити.

Я міг би прорватися до нього, але я вважаю, що це може зашкодити саме його безпеці, тому ці дії намагаюся узгодити з СБУ.

Ми сьогодні направимо відповідні листи в прокуратуру і СБУ, щоб врегулювати питання, яким чином нам спілкуватися з клієнтом. Такої ситуації на моїй пам'яті в історії України ще не було", - розповів адвокат Чауса.

Передісторія

9 серпня 2016 р. суддя Дніпровського райсуду Києва Микола Чаус був затриманий правоохоронцями під час отримання хабара у розмірі $ 150 000. Отриману готівку служитель правосуддя зберігав в звичайних банках, закопаних в городі.

Незабаром Чаус втік з України та об'явився в Молдові, де він і пробув останні п'ять років.

3 квітня 2021 року у Кишиневі суддя був викрадений невідомими. Імовірно, до цього причетні співробітники українських спецслужб.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, Чаус – і підозрюваний, і потерпілий. Офіс генпрокурора намагається "помирити" НАБУ і СБУ.

Новини партнерів

"Так зі мною вчинити він не міг": дівчина Шишова заперечила версію про самогубство
Перед військовим парадом Міноборони закупить "башмаки" для танків за 11 млн гривень