Частина обмежень через карантин були не зовсім конституційними, - політолог

Частина обмежень через карантин були не зовсім конституційними, - політолог
Ексклюзив
Читать на русском

Наразі суспільство прагне послаблення карантину, оскільки вважає його чимось непотрібним

Позов, який подала до суду громадська організація з проханням встановити бездіяльність державних органів України, через яку поширився коронавірус, є спробою скористатись зміною суспільної думки в контексті карантину. Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповів політолог Олексій Якубін.

За його словами, позов схожий на політичну гру, як та, що відбувалась навколо завчасного послаблення карантину в Черкасах.

"Мені здається, що поки що це виглядає швидше як політична гра. Так само, як ми бачили, що була ситуація з мером Черкас, паном Бондаренком, який місяць тому активно виступав за карантин, говорив, що хай МВС всіх заганяє в будівлі, і такі жорсткі заходи, майже сталінські. А через місяць, коли він побачив суспільну думку, він змінив свою позицію і почав говорити абсолютно протилежні речі. Я думаю, що в контексті цього позиву є скоріше спроба скористатись зміною суспільної думки в контексті коронавірусу і взагалі карантину", - сказав політолог.

Він зазначив, що наразі суспільство прагне послаблення карантину, оскільки вважає його чимось непотрібним.

"Тому що ми бачимо, що суспільна думка зараз стоїть на лібералізацію, максимально швидке пом’якшення карантину. Багатьма карантин сприймається, хоча частина тоді вимагала його введення, ними тепер сприймається як щось непотрібне, що треба прибрати, можливо, якусь маніпуляцію. Я думаю, що цей позов, він якраз спробує скористатись цими суспільними настроями, і спробувати, наскільки урядові структури зможуть тут себе захистити", - додав Якубін.

Політолог підкреслив, що частина карантинних заходів суперечить Конституції України, оскільки фактично порушує прописані там норми.

"З іншого боку, якщо говорити про політико-юридичні нюанси, то не секрет, що частина заходів з постанови уряду, яка була пов’язана з карантином, вони справді суперечливі в контексті Конституції України. Наприклад, там є нюанс, пов’язаний з гарантованим Конституцією правом на пересування. Ми пам’ятаємо, як в контексті заборони парків і так далі уряд своєю постановою ніби намагався ввести такі заборони на пересування. Або коли говорили, що люди похилого віку не мають виходити з квартир, будинків. Грубо кажучи, це, в принципі, дозволяє говорити, що частина речей, які там були включені, вони не зовсім конституційні", - уточнив Якубін.

Як повідомляв APnews раніше, громадська організація подала позов до Окружного адміністративного суду Києва, у якому попросила встановити бездіяльність уряду Китайської Народної Республіки та державних органів України, через яку поширився коронавірус.

Новини партнерів

"Мали думати з самого початку": політолог розповів, які наслідки можуть загрожувати уряду через введення карантину
Екс-президента Януковича заочно заарештували у справі про розстріли на Майдані