Бужанський: Закон про мову - це закон про спробу обрати Порошенко на другий термін

Бужанський: Закон про мову - це закон про спробу обрати Порошенко на другий термін
Ексклюзив
Читать на русском

Бужанський вважає, що складається враження, що в Україні є громадяни кількох сортів

Український блогер, народний депутат від партії "Слуга народу" Максим Бужанський вважає, що закон про мову несправедливий, тому він запропонував законопроект №2362. Про це він повідомив в авторському проекті журналіста Василя Апасова "ПЕРШИЙ ПІДКАСТ" на YouTube каналі APASOV.

Бужанський вважає, що складається враження, що в Україні є громадяни кількох сортів.

"Прийняти закон №2362, яким перехід російськомовних шкіл синхронізується з перекладом інших шкіл, припустимо, польських, румунських, на українську мову. Мова про те, що у нас подвійні стандарти. Ці повинні перейти зараз, а ці через два роки. А чому? У нас громадяни якихось різних сортів? У нас є одні громадяни, є інші? Я вважаю це несправедливим, карантин дуже сильно мене відкинув в цьому питанні, я його зрушив. Але я сподіваюся, що до канікул встигну випхати це питання в зал, а там весна покаже, хто де крав. Я хочу подивитися, хто за це не проголосує, хто скаже: "Я згоден на те, щоб була несправедливість і далі", - сказав народний депутат.

Він зазначив, що його закон передбачає розвиток української мови, а також захист носіїв інших мов, які є громадянами України.

"Я автор закону про визнання діючого закону про функціонування державної мови втратив чинність. Я вніс закон про скасування закону про державну мову в тій редакції, в якій він є. Ми хочемо мати закон про державну мову, який захищає державну мову, який їй допомагає, який її стимулює, який її розвиває і який при цьому забезпечує права носіїв інших мов. Не просто мов, а носіїв цих мов. Хто це такі? Це російськомовні, це угорськомовні, наші громадяни, руминськомовні, польськомовні", - упевнений Бужанський.

Народний депутат зазначив, що українській мові необхідні гроші на розвиток.

"Що ми повинні були дати української мови насамперед? Гроші. Українській мові не вистачає тільки одного - грошей на розвиток. Так вийшло, що гроші на розвиток української мови є у споживачів російськомовного контенту. Так які проблеми? Ми готові платити ці гроші. Чи готові платити на 10% відсотків більше спеціальної податкової на розвиток української мови і всі були б щасливі. Ми маємо закон про спробу обрати Петра Олексійовича на другий термін. Те закон про домінування виборців Петра Олексійовича над іншими 75% громадян. Він міг дати їм тільки одне за ці п'ять років - помилкове відчуття домінування: "Подивіться, ми їх нахилили", - резюмував Бужанський.

Як повідомляв APnews раніше, український блогер, народний депутат від партії "Слуга народу" Максим Бужанський заявив, що має намір балотуватися в мери Дніпра.

Новини партнерів

Комунальний кийок № 3613. Як з українців будуть вибивати борги за ЖКГ
Макс Бужанський заявив, що буде балотуватися в мери Дніпра