“Бумбокс” та “Океан Ельзи” не давали дозволу на виконання своїх пісень на концерті до Дня Незалежності

“Бумбокс” та “Океан Ельзи” не давали дозволу на виконання своїх пісень на концерті до Дня Незалежності
Читать на русском

Більше того - їх навіть ніхто не попереджав

На День Незалежності українські зірки виступили на офіційному концерті на Софійській площі - заспівали спільне попурі, виконуючи композиції один одного. Виконувались також пісні тих, хто не виступав на концерті. При цьому виявилось, що дозвіл на це у самих артистів і авторів ніхто не брав.

Зокрема, мова йде про гурт “Океан Ельзи” та “Бумбокс”. Прес-служби артистів повідомили, що ті не дозволяли використовувати свої пісні на концерті «Пісенна історія сучасної України» до Дня Незалежності. Про це пише APnews.

Так, продюсер «Бумбоксу» Олексій Согомонов на питання, чи зверталися до гурту щодо виконання їхньої пісні на концерті, відповів: «Ні, звісно, ніхто не питав».

Про це ж сказала й представниця «Океану Ельзи» Вікторія Хоменко.

«Незалежність - це свобода, повага і до себе, і до інших, зокрема й до прав. Здається так банально і ясно? Не всім. Щодо питань використання пісні Океану Ельзи сьогодні зранку - ні, не давали дозвіл! Ба більше - навіть не звертались”, - відмітила Вікторія.

Нагадаємо, що концерт «Пісенна історія сучасної України» відбувся за участю Президента України в межах заходів святкування 29 річниці Дня Незалежності України. На ньому пісню «Вахтерам» гурту «Бумбокс» виконали «Время и Стекло», а «Там, де нас нема» «Океану Ельзи» — хор і Вєрка Сердючка. Відео виступу - в кінці статті.

“Бумбокс” та “Океан Ельзи” не давали дозволу на виконання своїх пісень на концерті до Дня Незалежності
“Бумбокс” та “Океан Ельзи” не давали дозволу на виконання своїх пісень на концерті до Дня Незалежності
Промова Володимира Зеленського й «Музична історія Незалежності»

З метою дотримання вимог українського законодавства при створенні музичного номера до Дня Незалежності України на Софійській площі у Києві Офіс Президента публікує повний перелік використаних фрагментів музичних творів із зазначенням їхніх авторів. 24 серпня на Софійській площі пролунало 17-хвилинне попурі «Музична історія Незалежності», яке складалося з популярних в Україні пісень останніх трьох десятиліть у виконанні відомих українських артистів. Законом дозволяється подібне використання фрагментів пісень без попередньої згоди автора. Зокрема, пункт 9-1 статті 21 Закону України «Про авторське право і суміжні права» дозволяє без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право) публікувати фрагменти музичних та інших творів у декількох форматах, зокрема у форматі попурі, за умови, якщо зазначено ім’я автора та джерело запозичення. Розміщуємо повний відеоролик музичного попурі, в якому виконані вимоги пункту 9-1 ст. 21 Закону «Про авторське право і суміжні права» та під кожним фрагментом запозиченої композиції вказане посилання на автора музичного твору.

Опубликовано Офіс Президента України Среда, 26 августа 2020 г.
Читайте також:

Новини партнерів

"У вагона Сердючки комфортніше": Порошенко агресивно відреагував на перформанс Зеленського з зірками
Лідер КНДР Кім Чен Ин впав у кому - ЗМІ