Бухгалтер, кухар, водій: кого шукають роботодавці після карантину і скільки обіцяють платити

Бухгалтер, кухар, водій: кого шукають роботодавці після карантину і скільки обіцяють платити
Ексклюзив
Читать на русском

Очікувалося, що як тільки карантин послаблять, кількість вакансій збільшиться в десятки разів. Але на ділі все виявилося інакше

Карантин закінчився, а проблеми немає. Приблизно так можна описати ситуацію на ринку праці в Україні. Число пропонованих вакансій значно менше, ніж попит на нього. Причому в два-три рази. Редакція APnews розібралася, яка зараз ситуація з роботою в Україні, як змінилася середня зарплата і кого шукають роботодавці після карантину.

Так, очікувалося, що як тільки карантин послаблять, кількість вакансій збільшиться в десятки разів. Але на ділі все виявилося інакше. Згідно з даними сайту work.ua, в порівнянні з даними на квітень-травень (в період карантину), в липні вакансій стало дійсно більше - з 19 000 до 32000 актуальних. Тільки проблема в тому, що динаміка зростання спостерігається і в кількості людей, які шукають роботу. Так, якщо в квітні на сайт було подано близько 57 000 оголошень про пошук роботи, то вже в липні число резюме майже досягло 100 000.

Бухгалтер, кухар, водій: кого шукають роботодавці після карантину і скільки обіцяють платити

Змінилися і зарплати, точніше - попит. Якщо ще в квітні українці просили в середньому близько 14 тисяч гривень на місяць, то вже зараз "бажане" опустилося до 13 тисяч. При цьому пропозиції від роботодавців залишилися практично тими ж - близько 12 тисяч гривень (в середньому).

Бухгалтер, кухар, водій: кого шукають роботодавці після карантину і скільки обіцяють платити

Так, за станом на липень 2020 середня зарплата в Україні (і з урахуванням тіньового ринку) - 13 272 грн. При цьому в Києві - близько 15 тисяч гривень, в Дніпрі та Одесі - 12 000 грн, тоді як у Львові, Запоріжжі та Харкові - близько 10 000 грн.

Найбільше "оцінюються" в грошовому еквіваленті працівники сфери нерухомості (18,700 гривень), топ-менеджери (близько 19 тисяч гривень на місяць), бухгалтери та адміністратори (близько 16 тисяч гривень). Тенденції трохи змінилися - в період карантину найбільше заробляли саме працівники IT-сфери, зараз же їх "посунули" ті, хто на карантині не мав можливості працювати.

Читайте також:
Робота на карантині: кому платять більше всіх і на які професії попит в період пандемії

Так, з урахуванням всіх факторів, на сьогоднішній день роботодавці найчастіше шукають:

 • менеджерів з продажу (16 000 грн)
 • продавців-консультантів (10 000 грн)
 • водіїв (15 000 грн)
 • бухгалтерів (12 000 грн)
 • адміністраторів (11 000 грн).

Слідом ідуть вакансії вантажника, офіс-менеджера, кухаря, касира, охоронця і різноробочого. Як бачимо, ситуація відрізняється від тієї, що була на карантині тільки тим, що актуалізувалися сфери, які раніше були вимушено закритими. Однак і тут роботодавці намагаються не поспішати з набором "новеньких".

Серед посад, на які найрідше шукали людей, є:

 • фармацевти
 • будівельники
 • автомеханіки
 • програмісти
 • вчителі англійської мови та інші
 • сушисти і інші працівники сфери громадського харчування

Люди ж найчастіше розміщують резюме на вакансії продавця-консультанта (8 тисяч гривень), адміністратора (10 000 грн), менеджера з продажу (12 000 грн), водія (14 000 грн), офіс-менеджера (10 000 грн), бухгалтера (12 000 грн) і бариста (9 000 грн).

Так, у висновку можемо додати, що, на щастя, все відроджується після карантину, але, на жаль, дуже повільними темпами. Як і прогнозувалося, карантин та пандемія змінили не тільки звичний ритм життя, - все це, так чи інакше, змінило і людей. На ринку праці багато роботодавців зрозуміли, що частину бізнесу можна віддавати на аутсорс, спілкуватися онлайн, не витрачати час на дорогу і на офісні витрати. Звідси й такий низький показник вакансій, відсутність росту зарплат та біль "скромні" запити тих, хто шукає роботу.

Бухгалтер, кухар, водій: кого шукають роботодавці після карантину і скільки обіцяють платити
Читайте також:

Новини партнерів

У Бердянську чоловік з арсеналом зброї влаштував стрілянину по дітях
"Динамо" - "Зоря": прогноз на головний матч туру в УПЛ