Будувати, садити, прибирати: чому план Кабміну по створенню 500 тисяч робочих місць може провалитись

Будувати, садити, прибирати: чому план Кабміну по створенню 500 тисяч робочих місць може провалитись
Ексклюзив
Читать на русском

Експерт з трудових відносин Наталія Землянська вважає, що цей план - ще один доказ знівелювання соціального діалогу з боку влади

Міністр економіки Ігор Петрашко подав на засіданні уряду 13 травня план-програму по боротьбі з безробіттям через карантин. Кабмін планує впровадити його, щоб створити умови для підвищення зайнятості населення. Всього планують створити близько 500 тисяч вакансій.

Як написав у своєму Telegram-каналі народний депутат Олексій Гончаренко, робочі місця планують створити в таких галузях:

  • 154 тис - дорожнє будівництво;
  • 150 тисяч - сфера благоустрою;
  • 85 тисяч - сільське господарство;
  • 12 тисяч - Держслужба з надзвичайних ситуацій;
  • 2,5 тисячі - лісове господарство.

В ексклюзивному коментарі APnews експерт з трудових відносин, міграції та глава профспілкового руху підприємців Наталія Землянська розповіла, як ставиться до такого плану і наскільки він допоможе перемогти безробіття в Україні.

“Знаєте, дивитися цей план по працевлаштуванню - це те саме, що дивитися план стратегії уряду. Слайди, слайди, але корисної інформації - нуль. Люди дуже сильно розлючені цим тривалим карантином, а від уряду натомість йде поганий меседж. І конкретної інформації, коли це все закінчиться, немає. У нас відкривають ринки, та не відкривають транспорт. А як на ці ринки потрапити?”, - відмітила експерт.

За словами Землянської, пропозиція за 6 тис гривень працювати на землі або класти бруківку полетить в нікуди. Адже в той же час Європа готова запускати чартери та вводити 9 євро за годину для робітників з України.

“Буде те ж саме, що й з надбавками для лікарів, доступними кредитами - все полетить в нікуди”, - заявила Землянська.

Відмітила й те, що наразі спостерігається повне знівелювання соціального діалогу. Вважає, що влада прислухається до представників бізнес-асоціацій, американської торгово-промислової палати, а меседжи “знизу” не чують.

“Кожна галузева профспілка може за годину надати програму стану галузі і пропозиції покращення її стану. Але діалогів не ведеться, просто якась ілюзія. Уряди європейський країн, на вимогу свого бізнесу і своїх роботодавців, звертаються до нашого уряду з проханням надати робочі руки. А наш уряд робить, але щось не те”, - відмітила експерт.

Раніше APnews писав, що через карантин перевізники влаштували протест. Вони перекрили вулицю, нікого не пропускали і вимагали роботу.

Читайте також:

Новини партнерів

На Одеській митниці пройшли масові обшуки, є затримані
Євросоюз готується до відкриття кордонів: що відомо