Британські вчені заявили, що COVID-19 вражає 10 органів і має 200 симптомів

Британські вчені заявили, що COVID-19 вражає 10 органів і має 200 симптомів
Читать на русском

Частина симптомів залишається на постійній основі в нашому житті

Вчені провели міжнародне дослідження в 56 країнах, в якому з'ясували, що тривалий COVID-19 вражає 10 систем людського організму. Вірус супроводжується різними 203 симптомами, 66 з яких тривають 7 місяців після зараження.

Про це повідомляє APnews з посиланням на EClinicalMedicine.

Масштабне дослідження, опубліковане в EClinicalMedicine від медичного журналу Lancet, в якому брали участь 3762 людини з 56 країн, показало, що безліч симптомів тривалого COVID-19 - сплутаність свідомості та галюцинацій до тремору і шуму у вухах - охоплює 10 систем людського організму. Всього вчені зафіксували 203 симптоми, третина з яких тривали близько 7 місяців.

Згідно з отриманими даними, найбільш розповсюдженими симптомами були стомлюваність, нездужання після фізичних навантажень і сплутаність свідомості. За ними йшли галюцинація, тремор, свербіж шкіри, зміна менструального циклу, сексуальна дисфункція, прискорене серцебиття, проблеми з контролем сечового міхура, оперізуючий лишай, втрата пам'яті, помутніння зору, діарея і шум у вухах.

Більш того вчені також помітили прогресування деяких симптомів - температура тіла, втома, нездужання після навантаження і неврологічні захворювання - всі вони мають систематичний характер.

В цілому 2454 учасників дослідження заявили, що 14 із симптомів тривали у них більше пів року і зачіпали в середньому 9 систем людського організму.

Медики закликали розширити область діагностики супутніх захворювань, наприклад не обмежуватися одними тестами легенів і серця у пацієнтів, які мають підозру на тривалий COVID-19.

"Більшість клінік зосереджені на респіраторної реабілітації, але пацієнти стикаються з іншими проблемами та симптомами під час хвороби, тому варто застосовувати більш цілісний підхід до реабілітації хворих", - заявила Афіна Акрамі, нейробіолог з Університетського коледжу Лондона і старший автор дослідження.

Також Акрамі додала, що через 16 місяців після зараження коронавірусів у неї все ще спостерігаються симптоми, тому вчена побоюється, що більшість з тих, що перехворіли, просто мовчать про свої проблеми та продовжують жити з усіма супутніми симптомами.

Раніше APnews також повідомляв, у ВООЗ заявили про початок третьої хвилі коронавірусу.

Новини партнерів

У Кремлі заявили, що не ставлять під сумнів територіальну цілісність України
Білий дім спростував слова Зеленського про запрошення до Вашингтону у липні