Британські вчені винайшли аналіз крові, який визначає 50 видів раку на ранніх стадіях

Британські вчені винайшли аналіз крові, який визначає 50 видів раку на ранніх стадіях
Читать на русском

Запуск пілотного проєкту призначений на середину 2021 року. Лікарі протестують 140000 тисяч людей без симптомів у віці від 50 до 79 років та 25000 тисяч пацієнтів з ознаками раку

Національна служба охорони здоров'я Великобританії проведе у 2021 році пілотний аналіз крові, який зможе визначити ранні ознаки більш ніж 50 типів раку, повідомляє APnews з посиланням на SkyNews.

Аналіз крові Галлері випробують 165000 пацієнтів після того, як дослідження показали, що він може виявити типи раку, які важко виявити на ранній стадії: шиї, яєчників, підшлункової та мозку.

Проведені тести британською компанією Grail показали зміни в крові на молекулярному рівні. Пацієнти, яким діагностують рак на ранній стадії, мають в 5-10 разів більше шансів одужати.

Саймон Стівенс, генеральний директор Національної служби охорони здоров'я Великобританії заявив:

"На жаль, разом з хорошими новинами ми маємо і погану статистику - щодня більш ніж 1000 людям діагностують рак, що є рекордним показником за останній час. Діагностика на ранніх стадіях, особливо у важко виліковних випадках, може врятувати сотні, а то й тисячі життів".

"Багатообіцяльний тест крові зможе змінити правила гри в лікуванні раку на користь медицини".

Учасники експерименту будуть ідентифікуватися в спеціальному регістрі NHS, якщо результат тесту покаже наявність патогенів в крові, його перенаправлять в медичні центри Англії. Додатково в програмі братимуть участь близько 25000 тисяч пацієнтів з симптомами раку. Їх аналізи будуть першочергово відправляти на перевірку, щоб швидше почати лікування.

До 2023 року будуть оприлюднені результати експерименту, а у 2024 і 2025 проєкт запустять в інших країнах.

"Великобританія продовжує лідирувати у використанні новітніх методів лікування, тому в наших планах побудувати провідну діагностичну галузь, яка допоможе не тільки в лікуванні Covid-19, а й інших захворювань. Ми сподіваємося, що наше революційне досягнення у світі діагностики продовжить життя багатьом людям, адже кожен другий з нас має знайомого, який стикався з подібною хворобою. Наша мета змінити світову статистику по захворюваннях", - заявив міністр охорони здоров'я Британії Метт Хенкок.

Раніше APnews повідомляв, що через пандемію коронавірусу ВІЛ-інфіковані не мають доступу до лікування, тому їх кількість збільшиться на 300000 тисяч.

Новини партнерів

Під Києвом поліцейський вночі на смерть збив пішохода
Три роки тому з'явилося ДБР, але керівники Бюро давно забули куди і навіщо йшли - адвокат