Британські правозахисники засудили закриття в Україні опозиційних телеканалів

Британські правозахисники засудили закриття в Україні опозиційних телеканалів
Читать на русском

Британські правозахисники стурбовані ситуацією зі свободою слова в Україні, адже подібні санкції - порушення Європейської конвенції з прав людини

Дії української влади, яка закрила три опозиційні телеканали, суперечать зобов'язанням країни та Європейської конвенції з прав людини. Про це заявила Джессіка Ні Мхайнін (Jessica Ní Mhainín), старший фахівець з політичних досліджень та адвокації організації Index on Censorship, передає Капітал.

"Index on Censorship вкрай стурбований рішенням президента Володимира Зеленського ввести санкції щодо телеканалів 112 Україна, NewsOne та ZIK. Українська влада зобов'язана виконувати Європейську конвенцію з прав людини, в якій вказується, що будь-які обмеження або санкції, пов'язані зі свободою вираження поглядів, повинні визначатися законом. Водночас дії президента Зеленського виглядають позасудовими та політично мотивованими. Відсутність офіційного обґрунтування заборони викликає додаткову заклопотаність, оскільки таке рішення повинно обов'язково бути предметом широкого громадського вивчення та обговорення", - розповіла правозахисник.

Раніше голова Політради ОПЗЖ Віктор Медведчук заявив, що введення президентом України Володимиром Зеленським санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne та ZIK є абсолютно незаконним.

"Зеленський мріє зачистити інформаційний поле, як йому радить його оточення, щоб інформаційне спілкування Президента з українським народом проходило на інтелектуальному рівні дитячого садка, під ялинкою, коли Президент віщає, а вдячна аудиторія слухає йому? Бажає звести спілкування до "прикольних відосиків"? Такого не буде! То не вийде!" - сказав політик.

Також Медведчук запропонував українцям задуматися над тим, що на чолі країни стоїть непрофесійна команда з диктаторськими амбіціями, яка має за мету узурпацію влади та знищення прав й свобод громадян.

Новини партнерів

У двох областях знайшли величезні нелегальні сміттєзвалища з "ковідними" відходами – фото, відео
2 см - у харків’ян та 30 см - у киян: синоптики порахували, скільки снігу випало у містах України. Карта