Британія застерегла алергіків не робити щеплення від COVID-19 вакциною Pfizer: є побічні реакції

Британія застерегла алергіків не робити щеплення від COVID-19 вакциною Pfizer: є побічні реакції
Читать на русском

Алергічні реакції не спостерігалися в клінічних випробуваннях цього препарату.

Британське агентство з регулювання лікарських засобів і товарів медичного призначення попередило, що людям, які раніше страждали на алергічні реакції, не слід вакцинуватися від коронавірусу.

Про це APnews повідомляє з посиланням на BBC.

Заява із відповідним застереженням з'явилася після того, як у перших вакцинованих громадян виявили побочні алергічні реакції.

Зазначимо, що напередодні Британія розпочала програму масової вакцинації населення препаратом Pfizer/BioNTech. У двох співробітників національної служби охорони здоров’я, які одними з перших отримали дозу вакцини, зафіксували алергічні реакції.

Зазначається, що вони пройшли курс лікування і наразі почуваються добре.

Вважається, що у британців виникла анафілактоїдна реакція, однак набагато легша, ніж анафілаксія, яка, як правило, включає шкірний висип, задишку, а іноді і падіння артеріального тиску.

За даними регуляторного органу, обидва співробітники служби страждають від серйозної алергії і носять з собою автоін'єктори з адреналіном.

Зазначається, що схожі алергічні реакції не спостерігалися в клінічних випробуваннях цього препарату. Водночас алергіки в анамнезі не брали участь у випробуваннях. У зв'язку з інцидентом британський регулятор рекомендує усім, у кого проявлялась серйозна алергічна реакція на ліки, продукти харчування або вакцини, не робити щеплення.

Нацслужба охорони здоров’я Англії заявила, що з середи всіх пацієнтів, яким призначена вакцина Pfizer/BioNTech, будуть опитувати, чи є у них в анамнезі алергічні реакції.

Як повідомляв APnews, у США померли 6 учасників випробування антиковідної вакцини Pfizer.

Новини партнерів

У США лижниця впала в кратер активного вулкана
Де дивитися чемпіонський бій Джошуа - Пулєв