Боротьба з підробленими ліками в Україні може принести в бюджет мільярди - Дубілет

Боротьба з підробленими ліками в Україні може принести в бюджет мільярди - Дубілет
Читать на русском

Принцип "електронної акцизної марки" можна застосувати для інших груп товарів, зокрема для ліків

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет повідомив, що уряд працює над методами боротьби з підробками ліків. Про це він написав у своєму каналі в Telegram.

Він зазначив, що принцип "електронної акцизної марки" можна застосувати для інших груп товарів, зокрема для ліків.

"Точний обсяг чорного ринку оцінити складно, але один експерт наводив мені у приклад популярний препарат проти раку. За його словами, близько 30% цих ліків продається підробленими. У кращому випадку, пацієнтам, хворим на рак, продають просто крейду… Як це часто буває, рішення проблеми лежить в області технологій. Причому, що характерно, вже готових технологій", - йдеться у повідомленні.

Крім того, Дубілет пояснив, як має працювати його ідея, якщо вона буде реалізована.

"На упаковці з ліками (почнемо, швидше за все, з рецептурних) буде наноситися спеціальний 2D-код. Цей код "активується" під час виробництва і деактивується під час продажу. Для сканування цього коду аптекам доведеться купити недорогий скануючий пристрій (коштує менше за 100 доларів) або скористатися безкоштовним додатком для смартфона", - додав міністр.

Також він підкреслив, що завдяки цьому аптеки не зможуть відпускати підроблені ліки, а користувачі зможуть перевіряти справжність ліків, час його виробництва та продажу за допомогою смартфону, система не буде пропускати продаж прострочених ліків.

"Тут дві причини. По-перше, як я писав раніше, є вже готовий софт, який вже розроблено згідно з європейськими регламентами. Нам треба його перевірити та перенести на державні сервери. По-друге, на відміну від інших торгових точок, аптек не так багато, і домовитися з ними про покупку додаткового пристрою буде нескладно в рамках ліцензії", - написав Дубілет.

Міністр уточнив, що запускається проект для частини брендів і в декількох аптечних мережах протягом одного-двох місяців, до кінця року програма розшириться на всю країну.

"Також маємо на увазі лікарні, де підробки трапляються також досить часто. Як наслідок, українці будуть набагато краще захищені від підроблених ліків. А бюджет, до речі, отримає додаткові кілька мільярдів шляхом детінізації ринку", - підкреслив Дубілет.

Як повідомляв APNews, міністр Кабміну Дмитро Дубілет повідомив, що Кабінет міністрів України ухвалив постанову щодо впровадження електронних лікарняних.

Новини партнерів

Перезапуск Кабміну: новий голова МЗС Кулеба обійматиме дві посади одночасно
Кабмін Гончарука піде у відставку: Комітет Ради підтримав рішення про звільнення прем’єра