Боротьба з корупцією, повага до прав афганців: ЄС назвав умови співпраці з "Талібаном"

Боротьба з корупцією, повага до прав афганців: ЄС назвав умови співпраці з "Талібаном"
Читать на русском

Також ЄС продовжить надавати допомогу афганському народу, щоб вирішити гуманітарну ситуацію, що погіршується.

Європейський союз буде співпрацювати з урядом Афганістану після захоплення влади "Талібаном" тільки, якщо він буде поважати основні права афганців, в тому числі права жінок, а також запобігати використанню території країни терористами.

Про це APnews повідомляє з посиланням на Reuters.

"Співпраця з будь-яким майбутнім афганським урядом буде залежати від мирного і всеосяжного врегулювання і поваги основних прав усіх афганців, включаючи жінок, молодь та осіб, що належать до меншин, а також дотримання міжнародних зобов'язань Афганістану, прихильності боротьбі з корупцією та запобіганню використанню території Афганістану терористичними організаціями", - йдеться в заяві.

ЄС закликає "Талібан" дотримуватися своїх зобов'язань за міжнародним гуманітарним правом при будь-яких обставинах.

Також голова Європейського парламенту і Верховний представник Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що ЄС продовжить надавати допомогу афганському народу для вирішення гуманітарної ситуації в Афганістані, що погіршується.

"ЄС також буде підтримувати сусідів Афганістану в подоланні негативних наслідків, яких слід очікувати від зростаючого потоку біженців і мігрантів", - додав Боррель.

Раніше APnews повідомляв, представники угрупування "Талібан", яка захопила владу в Афганістані, пообіцяли не атакувати військових США, які перебувають на території країни. Правда, американці повинні будуть покинути країну до 11 вересня.

Новини партнерів

Два винищувачі Британії перехопили російський бомбардувальник над Чорним морем
14% дорослого населення України отримали одну дозу вакцини від COVID-19, – Ляшко