"Боротьба з фейками заморожена": в Україні два місяці не можуть запустити Центр протидії дезінформації

"Боротьба з фейками заморожена": в Україні два місяці не можуть запустити Центр протидії дезінформації
Ексклюзив
Читать на русском

Його створено Указом президента в березні, презентовано в квітні. Проте станом на кінець травня процес запуску ще триває.

Ще на початку квітня в Україні офіційно презентували Центр протидії дезінформації та його керівника - Поліну Лисенко. При цьому створено ЦПД було 19 березня відповідним указом Зеленського. Проте фактична діяльність новоствореного органу наразі під питанням.

Редакція APnews весь цей час зверталась як до Ради нацбезпеки України, так і до керуючої новим ЦПД Поліни Лисенко з питаннями про перші результати роботи та про те, скільки фейків вже було виявлено. Але відповідей нам не надавали.

У прес-службі РНБО нам заявили, що самостійного структурного підрозділу "Центр протидії дезінформації" у структурі РНБО не існує, а новостворений ЦПД працює "як робочий орган РНБО".

Також розповіли, що вже 7 травня (за місяць після презентації) президент доручив визначити умови оплати праці працівників ЦПД. Доручено це було Кабміну - визначити умови оплати праці мали за два тижні.

Цим же указом було затверджено Положення про ЦПД, згідно з яким було встановлено граничну чисельність працівників Центру - 52 штатні одиниці. Всіх працівників приймає на роботу керівник ЦПД, тобто Поліна Лисенко. Вона ж має подати на затвердження Секретарю РНБО Данілову організаційну структуру, штатний розпис і кошторис ЦПД. Наразі, як стає зрозуміло з відповіді, процес тільки триває.

Таким чином бачимо, що пройшло понад 2 місяці, а Центр тільки формується. І відповіді на питання, коли він запрацює повноцінно, нам не дають. Будемо чекати.

Раніше, як писав APnews, Поліна Лисенко розповідала, як буде боротися з дезінформацією у новоствореному Центрі протидії. Що відомо про Поліну Лисенко, ми писали тут.

"Боротьба з фейками заморожена": в Україні два місяці не можуть запустити Центр протидії дезінформації

Новини партнерів

Україна посилено охороняє кордони з РФ та Білоруссю, - ДПСУ
У Кривому Розі знайшли «бомбу» з написом «викликайте саперів», - фото