"Боролися, як на війні": Степанов констатував вихід України з третьої хвилі пандемії

"Боролися, як на війні": Степанов констатував вихід України з третьої хвилі пандемії
Читать на русском

Завтра з червоної зони виведуть останню область - Сумську.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов констатував, що Україна вийшла з третьої хвилі пандемії. З завтрашнього дня в країні не залишиться жодного регіону з червоним рівнем епіднебезпеки.

Про це APnews пише з посиланням на його заяву.

За його словами, завтра з червоної зони виведуть останню область - Сумську.

"Сьогодні відбудеться засідання комісії ТЕБ та НС і вже завтра виведемо Сумську область.Це були надзвичайно складні 2 місяці. Тільки нам і Богу відомо, як ми зуміли втримати ситуацію під контролем. За кожне життя боролися, як на війні", - сказав голова МОЗ.

Додав, що третя хвиля забрала найбільше життів у порівнянні з першими двома. Це тому, що боротися довелось ще й південно-африканським штамом, який складно лікувати та одужати від нього.

За його словами, на піку епідемії в лікарнях були 44000 пацієнтів, які перебували на кисневої терапії. А ще рік тому потужності всієї країни становили всього 3,5 тисячі ліжок.

"Зараз надзвичайно важливо не розслаблятися, а продовжувати дотримуватися протиепідемічних правил на вихідних. Ми всі з дитинства звикли, що травневі свята – це пікніки, великі компанії друзів і родичів і шашлики на природі. Сам так люблю. Але жодні «шашлики» не вартують життя і здоров’я. Тому побережіть себе, адже вірус тільки й чекає, коли ви знімете маску", - резюмував Степанов.

Як писав APnews, наступного тижня "Слуги" розглянуть відставку Степанова й ще двох людей з Кабміну.

Новини партнерів

Голландські ЗМІ: Санкції Зеленського проти Медведчука дратують Росію
У МОЗ назвали дієві методи для стримування COVID-19