Больова точка суспільства. Психолог пояснила, чому Тодоренко спровокувала скандал з "домашнім насильством"

Больова точка суспільства. Психолог пояснила, чому Тодоренко спровокувала скандал з "домашнім насильством"
Ексклюзив
Читать на русском

Психолог Марія Фабрічева пояснила, що головною причиною всієї ситуації, включаючи некоректні висловлювання з одного і цькування зі зворотного боку, є незрілість самої теми в суспільстві

Екс-ведуча "Орла і решки", а тепер вже мати і лідер думок Регіна Тодоренко днями потрапила в дуже серйозний скандал, після якого дівчину буквально зацькувала публіка. APnews вирішив вникнути в ситуацію з точки зору психології. В ексклюзивному коментарі психолог і психотерапевт Марія Фабрічева пояснила, що не так з висловлюваннями Тодоренко, з реакцією на ці висловлювання і чому розгорівся такий скандал.

Що сталося

Тодоренко номінував журнал "Glamour" на жінку року і головний редактор видання взяла у неї онлайн-інтерв'ю на тему домашнього насильства. У ньому Регіна висловила думку, що розбурхала мільйони фоловерів. Зокрема, людей зачепили звинувачення Регіни в сторону жінок, яких б'ють, в тому, що вони винні, що вони мало і погано думають, багато кричать і заробляють дешеву популярність. А її фраза "Що ти зробила для того, щоб тебе не били?", - стала буквально відбивачем всього інтерв'ю і головною темою для цькування.

Після події титул "Жінка року" журнал у дівчини забрав. Крім цього, багато компаній, які раніше рекламувала Тодоренко, розірвали з нею контракти. Сама ж дівчина вибачилася за свої висловлювання, назвавши їх "дурістю".

Потрапила в точку болю

Психолог зазначила, що сама тема насильства в суспільстві - болюча, що ранить і до кінця "недообстежена". А оскільки Тодоренко має певну популярність і медійність, це і породило скандал.

"Немає чітких точок і чітких позицій у загальному полі людей щодо цієї теми. У нашому світі зараз дуже багато людей говорять дурниці. І на тему насильства, і на тему залежності, і на тему ЛГБТ, в тому числі. У нас колосальна кількість незрілих тим, нерозуміння і, звичайно ж, страху", - зазначила експерт.

Відзначила, що в коментарях було два "табори". Хтось просив зупинитися і не проявляти агресію в відношення блогера, а хтось "спускав всіх собак", що говорить про те, що це було потрапляння в біль.

"Так буває, коли людині потрапляєш в саму точку болю, і вона може теж схилитися через це до насильства, агресивно відстоюючи себе", - сказала Фабрічева.

При цьому зазначила, що не згодна з думкою Регіни - ні як жінка, ні як психотерапевт, який працює з клієнтами, і по частині насильства в тому числі. "Але я не буду кричати і принижувати. Завжди краще навести аргументи своєї думки у відповідь на чиюсь ", - пояснила психолог.

"Давайте уявимо людину, яка спочатку заявляла:" Бити жінку - не можна ". А потім та сама людина заявила: "Ну а з іншого боку, навіщо кричати про те, що тебе б'ють. Піди мовчки ". Я таких людей знаю. Здається, вона з одного боку мислить правильно, а з іншого - неправильно. Але це не говорить про те, що це погана людина. Це говорить про те, що у неї в голові колосальна сплутаність. Це говорить про те, що роботи в цьому ключі з профілактики насильства ще дуже багато ", - сказала Фабрічева.

Насильство породжує насильство

Психолог зазначила, що вся ця ситуація про те, що насильство породжує насильство.

"Дівчина, яка інтерв'ювала, як мені здалося, просто сиділа і кивала. Це не означає, що вона підтримувала думку Регіни. Але в той же час вона не дала якихось роз'яснень", - зазначила психолог.

Фабрічева пояснила, що цей момент пов'язаний опосередковано з тим, чому люди мовчать, коли чують непопулярну і невірну думка. За її словами, вихід з культури насильства - це регулярні, систематичні, монотонні прояснення і розплутування свідомості не тільки лідерів думок, а й інших людей на цю неприємну, колючу тему.

"Тоді буде результат. А поки це всього лише міряння думками", - підкреслила психотерапевт.

Відмітила, що у ситуації ж з інтерв'ю, замість роз'яснення і фрази: "Так, стоп, ти не маєш рації!", все перейшло на особистості.

"Таке, на жаль, дуже часто трапляється. Давайте уявимо, людина помилилася, у неї така думка. Всього лише думка. Вона ні до чого не закликає. І більшість з цією думкою не згодні. В такому випадку завжди слід сказати: "Я не згоден з твоєю думкою, тому що я вважаю ...". І аргументувати, а не давати відповіді з елементами переходу на особистість говорячому дурість", - сказала психолог.

На її думку, всі ті люди, які агресивно накинулися на блогера, потенційно бояться опинитися на її місці, висловити неправильну думку і стати об'єктом цькування.

Тема насильства в суспільстві подається неправильно

Психолог звернула увагу на те, в якому формулюванні зараз подається ця проблема.

"Профілактика насильства", "стоп насильство", "без насильства". Весь час фігурує слово "насильство". Я навіть себе вчу говорити інакше. Наприклад, що я за здорові відносини. Я за те, щоб робити профілактику негативних емоцій, як справлятися з агресивною поведінкою, як захищати себе, як вибудовувати формат здорових відносин. У нас же всі ці речі практично не в побуті, і при цьому ми всі проти насильства", - зазначила експерт.

Фабрічева розповіла, що останніми дослідженнями нейрофізіології доведено, що вербаліка і те, що ми говоримо, показує те, як ми мислимо.

"І поки ми використовуємо в мові ось ці обороти" старі ", це означає що мислення на" нове "ще не змінилося. "Ти проти насильства? Ні, я просто за здорові відносини ", - ось те формулювання, яке означає" просвіт ". І тоді, що б не ляпнула людина, ким би вона не була, реакція буде м'якшою. Замість агресії люди будуть говорити: "Послухай, ти правда так думаєш? А я не згодна. Хочеш дізнатися, чому? ", - пояснила психолог.

Важливе уточнення

Психолог також висловилася щодо фрази Тодоренко "Що ви зробили для того, щоб вас не били?"

"Бачила, в коментарях там проскакувало, що подібне питання задається жертвам насильства під час психотерапевтичної роботи. Я б хотіла тут прояснити. Коли починається з робота з такою людиною, перше, що ми робимо, ми повертаємо людину в себе. Виводимо її зі стану шоку, допомагаємо справлятися із залежністю. На це йде рік, іноді півтора-два роки. І тільки потім, коли на психологічному рівні людина вже підростає (а іноді їй доводиться вирости знову), ми запитуємо: "Що ти можеш зробити, щоб знову не потрапити в такі відносини?", - розповіла психотерапевт.

І зазначила, що людина і так під час роботи знаходить для себе відповідь, чому так сталося, що вона потрапила в нездорові відносини. А наступний етап - це розуміння того, що потрібно робити інакше, щоб більше в таку історію не потрапляти.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Я ПРОТИВ ДОМАШНЕГО НАСИЛИЯ! Простите за некорректные формулировки! Благодарю каждого и ценю ваше мнение?? #регинатодоренко #домашнеенасилие ЕЩЁ РАЗ СПАСИБО ВАМ ЗА ВСЕ ВАШИ ОТКРОВЕНИЯ ?????? ДОРОГИЕ МОИ, закрываю комментарии, чтобы не накалять ситуацию между вами. Вижу, что между собой многие начинают скандалить, оскорблять и унижать друг друга, поэтому прошу писать ваши истории мне лично в Директ.

Публикация от regina todorenko (@reginatodorenko)

Читайте також:

Новини партнерів

ВООЗ скликає нове засідання надзвичайного комітету через три місяці з початку пандемії коронавірусу
З екс-президента "Укрбуду" Микитася стягнули 30 млн грн застави