Близько 257000 українців живуть з ВІЛ – Ляшко

Близько 257000 українців живуть з ВІЛ – Ляшко
Читать на русском

За словами голови МОЗ, найбільше вірус поширений в Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській та Донецькій областях.

В Україні близько 257 тисяч громадян живуть із вірусом імунодефіциту (ВІЛ). При цьому кожен третій не знає про свій статус, оскільки люди нехтують доступною та безкоштовною можливістю пройти тест на наявність інфекції.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка під час брифінгу у середу, 1 грудня.

За його словами, області, які є антилідерами, де вірус найбільш поширений, це: Одеська, Дніпропетровська, Миколаївська та Донецька.

Минулого року завдяки спільним зусиллям медичних закладів та громадських організацій 2,5 млн осіб обстежилися на ВІЛ. У 19 тисяч виявили вірус, а 18 тисяч почали лікування.

При цьому він зазначив, що захворюваність на ВІЛ-інфекцію в країні стабільно знижується. Це з масштабним розширенням доступу до антиретровірусної терапії.

"За останні п'ять років кількість смертей від хвороб, зумовлених ВІЛ-інфекцією, зменшилася втричі, але, на жаль, минулого року 2,5 тисячі людей з ВІЛ померли. Основною причиною є пізня діагностика хвороби", - додав міністр.

У кожної третьої людини вперше ВІЛ-інфекція була виявлена ​​вже на стадії СНІДу. Близько третини ВІЛ-позитивних українців не знають про свій ВІЛ-статус.

Як зазначив Ляшко, Національна стратегія подолання епідемії ВІЛ спрямована на профілактику, своєчасну діагностику захворювання, догляд та лікування.

Раніше APnews повідомляв, в Україні на тлі пандемії коронавірусу знизився рівень виявлення ВІЛ-інфекції та гепатиту. У МОЗ це пояснюють зменшенням кількості тестів визначення даних захворювань.

Новини партнерів

Доля долею, а зірки не обдурять: астропрогноз сумісності за знаком зодіаку
Байден поговорить із Зеленським до старту переговорів із Путіним - Єрмак