"Бліда фантазія": Стефанчук заперечує, що тільки Разумков може підписати закон про олігархів

"Бліда фантазія": Стефанчук заперечує, що тільки Разумков може підписати закон про олігархів
Читать на русском

При цьому він заявив, що Разумков погано знає законодавство та політично вмотивований

Спікер парламенту Руслан Стефанчук заявив, що інформація про те, що закон про олігархів має підписувати його попередник Дмитро Разумков не відповідає дійсності. За його словами, коли у тексті виправлять помилки, він підпише та направить його на підпис президенту сам.

Про це Стефанчук заявив на брифінгу після засідання Погоджувальної ради ВР.

Він заявив, що Разумков погано знає законодавство та вмотивований політичним бажанням.

"Будь-які міфи, які навязуються щодо порушення регламенту чи законодавства, я, як професійний юрист, можу сприймати тільки ті, де буде чітка відсилка до конкретної норми, а не просто якась бліда фантазія, яка обгрунтовується політичним бажанням і малим знанням законодавчої бази. Я буду дискутувати тільки на таких підставах", - сказав він.

За словами Стефанчука, жодна стаття регламенту, жодна стаття Конституції України не передбачає порядок, за яким закон підписує голова ВР, при якому проводилось голосування.

"Голова ВР - це просто посада, яка має мати тяглість. В деяких країнах були випадки, коли щось траплялось з головою, - то за такою логікою даний законопроект не міг би бути підписаний взагалі. Я більше скажу, це проблема більш комплексна. Ми зараз провели аналіз: у ВР є законопроекти, які прийняті ВР і не підписані головою. Мені видається, що це абсолютно неприпустима річ, тому що воля однієї, навіть посадової особи, не може перекреслювати волю 226 народних депутатів", - сказав Стефанчук.

Та додав, що законопроект про олігархів Рада буде виправляти вже завтра.

"Завтра перейдемо до розгляду питань щодо зняття блокуючих постанов по антиолігархічному закону. Їх 12. Після того, як ми розглянемо їх, Комітет буде готувати ці законопроекти на підпис. Після того, як я побачу текст, який прийде, буде прийнято рішення, як вчиняти далі. Він може бути підписаний і направлений президенту. Якщо там будуть віднайдені суперечності - 131 стаття регламенту дає можливість цей законопроект доопрацювати. Просто в стінах ВР буде проголосовано одну неузгодженість, його переголосовувати не потрібно. Голосується тільки одна неузгодженість, після чого він знову ж таки направляється до президента на підпис", - сказав спікер.

Раніше APnews писав, що екс-спікер парламенту Дмитро Разумков заявив, що він повинен буде підписати закон про олігархів, за який раніше проголосувала Рада. За його словами, він це зробить, якщо закон "буде коректним".

Новини партнерів

Вступ України в НАТО змусить Росію "вжити заходів для власної безпеки" – Пєсков
Борг українців за комунальні послуги становить понад 62 млрд гривень