Бюджет смерті. Інфекціоніст Голубовська закликала нардепів не голосувати за держбюджет на 2021 рік

Бюджет смерті. Інфекціоніст Голубовська закликала нардепів не голосувати за держбюджет на 2021 рік
Читать на русском

Ольга Голубовська вказала, що з таким бюджетом медики залишаться без заробітної плати

Україна залишиться без лікарів якщо Верховна Рада прийме той проект державного бюджету, який є зараз, тому його необхідно переглянути. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву лікаря-інфекціоніста Ольги Голубовської.

За її словами, якщо документ ухвалять у тому вигляді, як він є зараз, то медики залишаться з зарплатою, яку можна порівняти з виплатами по безробіттю.

"Я хочу звернутися до тих народних депутатів, у яких ще є якась совість. Чи не голосуйте цей бюджет, в якому медицина знову фінансується за залишковим принципом. Так, так було завжди. Але зараз явно не той час. Цей бюджет ще далі триматиме докторів з зарплатою, яку можна порівняти з виплатами по безробіттю", - зазначила лікар.

При цьому вона заявила, що законопроект про бюджет не дозволить змінити тарифи, які не відповідають реальним цифрам, а виплат по "ковідному" пакету вистачить тільки на перший квартал 2021 року. Крім того, вона зазначила, що коштів на боротьбу з інфекційними захворюваннями на 2021 рік виділили менше, ніж у 2020 році.

"На існування інфекційних стаціонарів в режимі "готовності" грошей немає. Пройде ця пандемія, яка врятувала нашу службу від знищення такою страшною ціною, і знову все повернеться на круги своя - велика частина інфекційних стаціонарів не виживе. Природно, разом з інфекціоністами. І це - в країні хронічних епідемій. А зараз ще і світових пандемій", - пояснила Голубовська.

Також вона назвала "сучасною тактикою видавлювання фахівців з країни" скорочення витрат на інтернатуру.

"І, нарешті, близько 4% ВВП на медицину - це порушення закону "Про Державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", де самі наші горе-реформатори заклали 5% ВВП. (Це той самий закон нібито про "реформу охорони здоров'я", а на насправді - про гроші, куди вони йдуть і за ким ... Інтересів хворих там немає і близько", - підкреслила лікар.

На її думку, заробітну плату лікарів необхідно підвищувати, тому що інакше Україна отримає величезний відтік медичного персоналу на всіх рівнях.

"Не може висококваліфікована людина, яка 10 років витратила на навчання в одному з найважчих вишів, отримувати зарплату, нижче якої тільки мінімальна пенсія. Це принизливо. Перегляньте бюджет, панове присяжні засідателі, будь ласка. Будьте людьми", - підсумувала Голубовська.

Як раніше повідомляв APnews, Кабінет міністрів України збільшив ковідний фонд на 6 мільярдів гривень

Новини партнерів

В Україні зафіксований рекорд за кількістю пацієнтів, що одужали від COVID-19 за добу
Тисячі підприємців заблокували центр Києва, під Раду стягнули сотні силовиків