Бюджет недоотримав 10 млрд гривень навіть з коригуваннями по COVID-19

Бюджет недоотримав 10 млрд гривень навіть з коригуваннями по COVID-19
Читать на русском

Найбільше невиконання плану зафіксовано в частині ПДВ із ввезених на митну територію України товарів – на 33,5 млрд грн.

Навіть зменшений після коригувань план доходів загального фонду державного бюджету на січень–вересень не виконано на 10 млрд грн. Про це APnews пише з посиланням на заяву голови Рахункової палати Валерія Пацкана.

Такий висновок Пацкан озвучив під час презентації висновків про результати виконання держбюджету-2020 в частині надходжень.

Зазначається, що найбільше невиконання плану - ПДВ із ввезених на митну територію України товарів – на 33,5 млрд грн; рентна плата за користування надрами – на 4,6 млрд грн; надходження від орендної плати за користування держмайном – на 2 млрд грн.

Водночас, є деяка позитивна динаміка, зокрема це стосується приватизації. За словами голови Рахункової палати, за 9 місяців отримали 1,9 млрд грн, це більше від плану на звітний період в 4,4 раза і плану на рік в 3,8 раза.

"Водночас такі „успіхи” насамперед зумовлені не діяльністю Фонду державного майна, а зменшенням унаслідок змін до закону про держбюджет на 2020 рік плану надходжень від приватизації державного майна до загального фонду з 12 млрд грн до 0,5 млрд грн, або в 24 раза", - пояснив Пацкан.

Бюджет недоотримав 10 млрд гривень навіть з коригуваннями по COVID-19

Як повідомляв APnews раніше, нардепи "Слуги народу" запропонували збільшити податки, щоб допомогти пенсіонерам.

Новини партнерів

На проведення "опитування Зеленського" витратять мінімум 500 млн гривень, - соціолог
"Синку, не треба сміятися": Шевченко перед матчем з Іспанією жорстко поговорив з Миколенко